Facebook 3. Çeyrekte İmparatorluğunu İlan Etti

Facebook 3. Çeyrekte İmparatorluğunu İlan Etti

Facebook 3. çeyrekte 7.01 milyar dolar gelir açıkladı. Bu rakamla beraber Facebook, aynı çeyrekte kullanıcı sayısını da 1.79 milyara artırmış.

Karını 3 misli katlayan Facebook neredeyse tek başına birçok teknoloji ve internet şirketine kafa tutuyor. Sosyal medyayı neredeyse ele geçiren Facebook, bir yıl bitmeden kullanıcı sayısını yüzde 16 kadar artırarak 1.79 milyar aylık kullanıcı sayısına ulaşmış. Bu potansiyel günlük olarak 1 milyar kullanıcının da üstüne çıkıyor. Facebook'un raporlarına göre, sene başından bu yana günlük kullanıcı sayısı yüzde 22 kadar artmış.  1.79 milyar aylık nüfusun 1 milyar 55 bini mobil platformdan giriş yapıyor.  

Tüm bu kalabalığın elbet Facebook’a gelir olarak dönmemesi mümkün değil. Bu potansiyelin Facebook’a getirdiği bereket 7.01 milyar doları işaret ediyor. Tüm bu rakamlar yılın 3. Çeyreğine ait. Yani daha henüz sene bitmeden bu rakamlara ulaşan Facebook, sene sonunda imparatorluğunu ilan etmiş olacak.

Facebook’un bu açıkladığı 3.çeyrek rakamları finansal danışmaların ve otoritelerin bile öngöremediği rakamlar olarak da dikkat çekiyor.

Türk Öğrenci Facebook'tan Ödül Almaya Hak Kazandı

Yeni Facebook Alışveriş Servisinin Suyunu Çıkarmayı Başardılar

YORUMLAR