Facebook'a GIF Destekli Anket Özelliği Geldi

Sosyal medya devi Facebook, kısa bir süre önce yorumlarda GIF veya fotoğraf yüklemeye izin vermeye başlamıştı. Bugün itibarıyla platforma gelen yeni güncellemeyle beraber hem Web’de hem de Android ve iOS uygulamalarında GIF animasyonlarıyla anket yapabileceksiniz. Bu sayede ankete renk katabilecek ve düşüncelerinizi daha rahat gösterebileceksiniz.

Her geçen gün daha renkli, canlı ve keyifli bir Facebook platformu için uğraşan şirket, şimdi de GIF destekli anketleri sundu. Bu özellik sayesinde kullanıcıların daha rahat düşüncelerini aktarabileceğini belirten Facebook, ayrıca ankete GIF veya fotoğraf ile cevap vermeye de imkan tanıyor. Standart ankete göre çok daha keyifli olacağa benzeyen bu özellik, ilk yorumlara göre beğenilmeyi başardı.

Facebook’ta GIF ile Anket Nasıl Yapılır?

Durum güncellemeye gidin ve genişletilmiş menüyü açın. Sonrasında ise anket seçeneğine tıklayın. Burada GIF ifadesine gelin ve istediğiniz GIF formatındaki dosyayı seçin. İki adet GIF seçerek sorduğunuz soruya bunları ekleyebilir ve daha sonra da kullanıcılar arasında bu GIF’ler aracılığıyla anket yapabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınız da size GIF veya fotoğraf ile cevap verebilirler.
 

YORUMLAR