Facebook, Alışveriş Sistemini Geliştirecek 'Rewards' Özelliğini Test Ediyor

Facebook, Alışveriş Sistemini Geliştirecek 'Rewards' Özelliğini Test Ediyor

Facebook her geçen gün bünyesine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Bu özelliklerin bir kısmını henüz duyurmamış olsa da, dikkatli teknoloji gurularından kaçmayı başaramıyor. Kullanıcıların belirli mağazalarda alışveriş yaptıklarında indirimleri ve ikramiyeleri puanlamasına imkan tanıyacak Facebook Rewards özelliği de bunlardan biri. Henüz test aşamasındaki Rewards (Ödüller) özelliğinin ayrıntıları ortaya çıktı.

Birkaç aydır test aşamasında olduğu öğrenilen Facebook Rewards hakkında şirket tarafından da bir açıklama geldi. Açıklamada, "İşletmelerin bulunduğunuz bölgelerle iletişim kurmalarına yardımcı olmak için, kullanıcıların Facebook'u kullanmalarını sağlayan küçük bir test yürütüyoruz. İnsanlar bir dükkandan alışveriş yaptıklarında çeşitli ödüller toplayıp, bunları kullanabilecekler" denildi. 

Görünen o ki Facebook kullanıcılarını birbirinden güzel indirimler bekliyor. Bu özelliğin mağazalar için de çeşitli avantajları olabilir. İnsanları alışveriş yapmaya teşvik etmenin yanı sıra, Facebook Rewards ile mağaza tanıtımı da yapabilirler. Diğer yandan Facebook'un haber kaynağını özelleştirmesine de yardımcı olabilir. 

Özelliğin Facebook uygulamasının 'Diğer' bölümünde olduğunu ve QR kod kullanarak çalıştığını da söylemeden geçmeyelim.

Şirketin gelecekte bu özelliği ne zaman devreye sokacağına dair henüz bilgi yok. Fakat Facebook'un alışveriş altyapısına ilgisinin son birkaç yıldır sürdüğünü de göz ardı etmeyelim.

Kullanıcılarının alışveriş tercihlerini daha iyi anlamalarına ve daha iyi reklamlar oluşturmalarına yardımcı olabilecek bu sistemi siz nasıl buldunuz?

Facebook, Siyasi İradelerin Seçim Sonuçlarını Etkilediğini Açıkladı

Facebook'ta Oy Veriyorum Servisi Seçim Öncesi Hizmete Giriyor

YORUMLAR