Facebook, Blockchain Ekibine Mühendis ve Araştırmacı Arıyor

Facebook, Blockchain Ekibi Kuruyor

Facebook, günden güne büyüyen blockchain teknolojisine yönelik adımlarını çok daha güçlü bir şekilde atmak istiyor. ABD’li sosyal medya devi, bu yılın başlarında oluşturduğu blockchain ekibi için mühendis ve veri bilimi uzmanı arıyor.

Facebook, kariyer sayfası üzerinden veri bilimcilerin, veri mühendislerinin ve yazılım mühendislerinin başvurabileceği bir iş ilanı paylaştı

Sosyal medya devi, bu yılın başlarında oluşturduğu blockchain ekibini, “Dünyayı değiştirme konusunda tutkulu olan küçük, ama hızlı büyüyen bir grup yetenekli insan” sözleriyle tanımlıyor.

Facebook blockchain ekibi

Şirket aynı zamanda projeyi yönetmek için bir ürün pazarlama lideri işe alacak. Facebook’un iş tanımında, “Bu görev blockchain ekibimiz için çok önemli bir pozisyondur. Blockchain'in getireceği fırsatları keşfetmeye odaklanmış bir pazarlama ekibi oluşturacak ve yönetecek deneyimli bir lider arıyoruz” ifadeleri yer alıyor.

Facebook’un halihazırda blockchain teknolojisi ve kriptokrasi üzerine çalışan bir ekibi bulunuyor, ancak şirketin takımı genişletme çabaları, bu alana ilişkin harcadığı mesaiyi önemli ölçüde artıracağına işaret ediyor.

Kripto para borsası Coinbase’in yönetim kurulunda yer alan eski Messenger patronu David Marcus, mayıs ayında bir grup Facebook çalışanı ile birlikte blockchain teknolojilerini araştırmak üzere özel bir ekip kurmuştu.