Facebook Bu Ay İçerik Barındırma Hizmetini Başlatabilir

Facebook Bu Ay İçerik Barındırma Hizmetini Başlatabilir

Dünyanın en büyük sosyal mecrası Facebook, kullanıcı deneyimini ve giderek büyüyen platformun hizmet kalitesini artırmak için yeni bir gelişmeyi bu ay içerisinde duyurabilir. Wall Street Journal'in raporuna göre Facebook, bu ay içerisinde Web genelinde ki büyük yayıncılara içerik barındırma hizmeti başlatacak.

'Anlık Makaleler' başlığını taşıyan girişim, Facebook'un mobil uygulaması üzerinden içeriklere erişen kullanıcıların makale yükleme süresini hızlandırmayı amaçlıyor. Rapora göre bu girişime katılacak ilk yayıncılar da belli oldu. Buzzfeed, New York Times ve National Geographic gibi büyük içerik yayıncıları Facebook'un bu hizmetinden yararlanan ilk siteler olacak.

Facebook'un bu hizmeti aynı zamanda yeni bir gelir modelinin de kapısını araladı. Anlık Makaleler hizmetini kullanan yayıncılar Facebook'un barındırma hizmetinden yararlandıkları taktirde bu sayfalar üzerinden yayınlanan reklamlardan gelir yüzdesi alabilecekler.

Kullanıcıların gönderdiği raporları dikkate almış görünen sosyal medya, devi daha iyi bir haber kaynağı için çalışmalarını sürdürüyor. Anlık Makaleler girişiminin ne derece başarılı olacağını da hep birlikte göreceğiz. Facebook tarafından barındırılan içerik sitelerini görmek ilginç olacak.

Samsung, S6 Edge Siparişleri Yetişmeyince Bir Fabrika Daha Açmaya Karar Verdi

Hololens Denendi, Sonuçlar Beklenenden Daha Etkili

YORUMLAR