Facebook, Canlı Yayın ve Kolaj Uygulamasını Herkese Açtı

Facebook, Canlı Yayın ve Kolaj Uygulamasını Herkese Açtı

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz Ağustos ayında sadece ünlülerin kullanımına açtığı canlı yayın uygulamasını iOS platformunda tüm kullanıcılarına açtı. Şu anda Amerika’da az sayıda iPhone kullanıcısının deneyimleyebildiği canlı video özelliğine durum güncellemesi menüsüne eklenen Live Video simgesinden ulaşılabiliyor.

Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope’a yanıt niteliğinde hazırlanan Facebook Live Video ilk etapta hesabı onaylanmış ünlülere açılmıştı ve Mentions uygulaması üzerinden erişilebilen bir özellikti. Periscope’dan farklı olarak ayrı bir uygulama olarak gelmeyen başka bir deyişle Facebook uygulamasına entegre edilen canlı yayın özelliğini kullanmak için durum güncellemesi ekranından Live Video simgesine dokunmak kafi oluyor. Kullanıcılar canlı yayını açacakları arkadaşlarını ve ne üzerine canlı yayın yaptıklarını önceden paylaşabiliyor Yayın boyunca canlı yayına katılanların adları ve kaç kişi görüntülediği, gerçek zamanlı yorumları ile birlikte akış ekranında gösteriliyor. Canlı yayın sonlandığında diğer videolar gibi kullanıcının zaman tünelne otomatik olarak kaydediliyor. Kullanıcılar arkadaşlarının canlı yayınlarına Haber Akışı’ndan erişebiliyor ve abone ol seçeneği sayesinde sonraki canlı yayınlarından anında haberdar olabiliyor.

Posted by Facebook on 2 Aralık 2015 Çarşamba


Facebook’un canlı yayın özelliğinin yanı sıra uygulamaya kazandırdığı diğer özellik kullanıcıların fotoğraf ve videolarını bir araya getirmelerine imkan tanıyan kolajlar. Kolaj yapmak için fotoğraf yükleme ekranında fotoğraf ve videoların seçilmesi kafi. Facebook, kullanıcının seçtiği video/fotoğrafları otomatik olarak kolaja dönüştürüyor.

Posted by Facebook on 2 Aralık 2015 Çarşamba

YORUMLAR