Facebook Creative Accelerator Programına Türkiye'yi de Dahil Etti

Facebook Creative Accelerator Programına Türkiye'yi de Dahil Etti

Facebook, arasında Türkiye’nin de yer aldığı gelişen pazarlar için yeni bir program başlatacak. 'Creative Accelerator' isimli proje markaların kişisel hikaye anlatımını daha iyi  kullanmasını ve mobil mecraya yayılmasını hedefliyor.

Facebook, Creative Accelerator projesinde hızlı gelişen ülkeleri hedef aldığını açıkladı. Facebook’un proje gündeminde Türkiye, Hindistan, Endonezya, Güney Afrika ve Kenya gibi gelişmekte olan ülkeler var. Facebook kurumsal ve şirket bazında ortaya çıkacak içeriklerin sadece üst seviye seviye akıllı telefonlara değil alt kategorideki cihazlara da ulaştırmayı planlıyor. Facebook internet bağlantısı ve telefonlar konusunda çok titiz çünkü hedefindeki bazı ülkelerde hiç son model akıllı telefon kullanıcısı yok ve internet bağlantıları yavaş. Facebook, internet bağlantısı yavaş olan kullanıcıların, bir şekilde internete bağlanabilen her cep telefonun söz konusu içeriklere erişmesini hedefleyecek.  

Facebook’un resmi blog sayfalarından anlaşıldığına göre Facebook’un Türkiye’de  ‘Creative Accelerator’ projesi için çalışacağı ilk marka Samsung Türkiye olacak.

Creative Shop reklam ve pazarlama laboratuvarlarında yaratılan Creative Accelerator, Facebook’un sosyal ağ reklamcılığının büyümesi anlamında attığı adımlardan biri. Facebook bu projeyle beraber arama motoru reklamcılığına karşı bir rekabet geliştirerek daha geniş bir reklam pastasına ulaşmayı hedefliyor. 

Facebook Zararlı Sayfalarda Reklam Göstermeyecek

acebook Yeni Gizlilik İlkesi ile Herkesin İşine Burnunu Daha Çok Sokacak

Facebook Reklamları Google Aramalarınız ile Bağlantılı Olabilir

YORUMLAR