Facebook Fotoğraf ve Videolarınızı Kendi Çerçevelerinizle Süsleyebilirsiniz

Facebook Fotoğraf ve Videolarınızı Kendi Çerçevelerinizle Süsleyebilirsiniz

Facebook, kullanıcıların kendi profillerini daha da kişiselleştirebilmeleri için yeni bir aracı hizmete açtı. Facebook daha önceden geçici profil fotoğrafları ve profil videoları gibi ilginç özellikleri kullanmamıza izin vermişti. Facebook'un yeni aracı ise fotoğraf ve videolara çerçeve ekleme işini gerçekleştirmemize izin veriyor.

Facebook'taki fotoğraflarınızda ve videolarınızda kullanabileceğiniz çerçeveleri kendiniz tasarlayabiliyorsunuz. Bu iş için kullanmakta olduğunuz tasarım araçlarıyla şeffaf arkaplana sahip bir PNG dosyası şeklindeki çerçeveler oluşturarak Facebook'a aktarmanız gerekiyor. Daha sonrasında bu çerçeveyi ihtiyaçlarınıza göre boyutlandırabiliyor ve kanvas üzerindeki bileşenleri düzenleyebiliyorsunuz.

Facebook'ta kullanacağınız çerçeveler yaşadığınız veya ziyaret ettiğiniz şehirler ve farklı yapıları temsil edebilecekleri gibi farklı etkinlikleri de temsil edebilecekler. Çerçevenizi oluşturduktan sonra Facebook üzerinde kullanabilmeniz için çerçevelerinizin Facebook tarafından değerlendirilerek onaylanması gerekecek. Bu işlemin yaklaşık bir hafta süreceği bilgisi paylaşılmakta.

Facebook'un yeni özelliğiyle ilgili detaylı bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://www.facebook.com/fbcameraeffects/learn/#_=_

Facebook, Microsoft, Twitter ve YouTube Anti Terör Timi Kuruyor

YORUMLAR