Facebook Gelecek Hafta Bir Haber Uygulaması Yayınlayacak

Facebook Gelecek Hafta Bir Haber Uygulaması Yayınlayacak

Facebook'un sadece kendi mobil uygulaması üzerinde çalışmadığını ve alternatif uygulamalara ve servisler üretebilmek için kendini devamlı zorladığını biliyoruz. Geçtiğimiz senelerde genellikle bu işi hali hazırda başarılı olmuş projeleri satın alarak gerçekleştiren şirket, anlaşılan o ki artık bir şeyleri satın almaktan sıkılmış ve biraz medya işine el atmaya karar vermiş.

Henüz resmi olarak yayınlanmayan ve geliştirilme aşamasında olan Notify uygulaması, ilk olarak ABD'deki medya devlerinden gelen haberleri sunarak yayın hayatına başlayacak ve ilerleyen dönemlerde dünyanın her yanından haberlere ulaşmak Facebook Notify ile mümkün olacak. Uygulamanın beklenen çıkış tarihi ise Kasım 2015'in ortaları olarak belirlendiğinden yaklaşık olarak bir haftamız kaldı diyebilirim.

Notify uygulamasının en önemli yanı ise Facebook'a göbekten bağlı olmaması. Yani kendi başına çalışacak olan ve Facebook'tan çekilen verileri kullanmayacak olan uygulama, şirketin geniş kitlelere hitap edebilmek için yaptığı girişimlerden birisi haline gelecek.

Bir haber merkezi haline gelmesi beklenen Notify içerisinde tabii ki beğendiğiniz haberleri Facebook hesabınızdan paylaşabilmeniz için kullanabileceğiniz butonlar ve seçenekler mevcut olacak. Böylelikle Notify'da görülen haberler Facebook profillerini de renklendirecek ve etkileşim artışı sağlanacak.

Facebook geçtiğimiz senelerde Messenger, Poke, Camera, Rooms, Slingshot, Groups ve Pages uygulamalarını bu şekilde ayrı olarak yayınlamıştı ancak Messenger haricinde geri kalanların gerçekten kullanıcıların dikkatini çektiğini söylemek zor. Gelecek hafta gerçekleşecekleri beklemeye devam edelim!

Facebook Eylül 2015'te 1 Milyar Günlük Kullanıcıya Erişti

YORUMLAR