Facebook GIF Gönderme Servisini Hizmete Alıyor

Facebook GIF Gönderme Servisini Hizmete Alıyor

Facebook, iletilere ve mesajlara yapılacak olan yorumları daha renkli ve eğlenceli kılmak adına, yeni bir servisini daha hayata geçiriyor. Tam da GIF formatının 30'uncu yılana denk gelen bu yeni özellik, her yoruma bir GIF yerleştirmemize olanak sağlayacak. "E, bu özellik daha önce de vardı!" diyorsanız, haberi detaylı okumanızda fayda var.

Aslında Facebook, bu özelliği gizliden gizliye yaklaşık 3 aydır test ediyordu. Artık zamanının gelmiş olduğunu ikna olmuş olmalı. GIF ile gönderilere yorum yapabilme özelliği tıpkı haılı mesajlaşma uygulamaları olan WhatsApp ve Messenger gibi çalışacak. Bir GIF kütüphanesinden her hangi bir GIF seçilerek yoruma eklenebilecek.

Bu habere bağlı olarak Facebook yaptığı bir duyuruda, geçen yıl Messenger'da neredeyse 13 milyar GIF gönderildiğini,  2017 yılının sadece Yılbaşı Günü'nde de kullanıcılar tarafından 400 milyon GIF'in kullanıldığını açıkladı. Demek oluyor ki, GIF işi tutuyor.

Gerçeği söylemek gerekirse Facebook, bundan iki yıl önce GIF desteğini sosyal platformuna eklemişti, ancak kullanıcılar başka bir yerde barındırılan GIF URL'sini kullanıyorlardı. Şimdi Facebook'da kullanılacak olan GIF düğmesi, kullanıcıların GIF'leri doğrudan GIFFY ve Tenor gibi farklı hizmetlerden seçerek, yorumlar kutusundan göndermelerine olanak tanıyacak.

YORUMLAR