Facebook Gizlilik Kontrolü Sayesinde Artık Daha Güvenli

Facebook Gizlilik Kontrolü Sayesinde Artık Daha Güvenli

4 Şubat 2004 tarihinde kurulan ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan Facebook, kullanıcılarının güvenliğini üst seviyelere çıkaracak yeni özelliğini tüm ülkeler için aktif hale getirdi.

Hepimiz her gün mutlaka durum güncellemesi yapıyoruz ve bu durum güncellemeleri için gizlilik ayalarını önemsemiyoruz. Çoğumuzun bilmediği veya önemsediği o ayarlar bizi başımıza gelebilecek birçok beladan koruyabilir. Facebook bu konunun farkındaydı ve bu konuyla ilgili çalışmalarına aylar önce başlamış, "Gizlilik Kontrol" özelliğini bazı kullanıcıları üzerinden denemeye başlamıştı. Bu yeni özellik kullanıcılara detaylı bir şekilde gizlik ayarlarını gösteriyor ve bu ayarları uygulaması için yol gösteriyor. Daha önce Facebook'un yaşamış olduğu gizlilik ihlalini ortadan kaldıracak bu yeni özellik, dünya çapında kullanıma açıldı. Bazı ülkeler için aktifleşmesi biraz zaman alacak ama en kısa sürede bu gizlilik ayarlarına ulaşabileceksiniz.

Yeni özelliğe ilk giriş yaptığınızda size gizlilik ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatan bir öğretici çıkıyor ve var olan ama bilinmeyen bazı etkili ayarları yapmanızı öneriyor. Yeni getirilen özellikte ise bu gizlilik ayarları daha fazla detaylandırılmış. Mesela paylaştığınız durumu kimlerin göreceğiniz düzenleyip girdiğiniz uygulamaların erişebileceği özellikleri de kapatabiliyorsunuz. Memleket, iş bilgileri, yaş ve telefon gibi özel bölümleri de görmesini istemediğiniz kişileri için gizleyebilirsiniz.

Facebook bu yeni özelliğiyle artık tüm kullanıcılar için daha güvenli. Aşağıdaki bağlantılardan mobil uygulamaları indirip güvenlik ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Facebook, Eski İletilere Ulaşabilmemiz İçin Yeni Bir Sistem Geliştiriyor

Facebook, Oculus Rift'te Bulunan Hatalar İçin Para Veriyor

YORUMLAR