Facebook Haber Kaynağı Bomba Gibi Değişimlerle Geliyor

Facebook Haber Kaynağı Bomba Gibi Değişimlerle Geliyor

Geçtiğimiz günlerde sizlere Facebook’un bir günde elde ettiği aktif kullanıcı adedini Facebook Eylül 2015'te 1 Milyar Günlük Kullanıcıya Erişti haberimizle aktarmıştık. Anlaşılan o ki bu yükselişi devam ettirmek isteyen şirket, kullanıcıların Facebook’u çok daha kolay bir şekilde kullanabilmelerini sağlamak için bir dizi yenilik gerçekleştirecek. Bu yeniliklerin temeli ise Facebook haber kaynağında olacak diyebilirim.

Son senelerde mobilden Facebook kullanımının durmaksızın arttığını dikkate alırsak, şirketin genel olarak geliştirmelerini mobil uygulamalar üzerinde uygulaması da normal karşılanmalı. Yeni haber kaynağı ise bunun başlangıç noktası olacak. Önümüzdeki haftalarda gelecek güncellemeler sayesinde artık Facebook ilgimizi çekeceğini düşündüğü haberleri cihazımızın hafızasında tutacak ve internet bağlantımızın olmadığı zamanlarda bize sunabilmek için kenarda bekletecek. Böylelikle internetiniz olmasa dahi daha önce görmediğiniz içerikleri görme şansınız olacak.

Bu konuda yapılacak bir diğer değişiklik ise yavaş akıllı telefonlarda veya çok yavaş internet bağlantısının olduğu durumlarda haber kaynağının daha hızlı yüklenmesinin sağlanması. Dolayısıyla kullanıcıların uygulamadan sıkılıp kapatmaları da engellenmiş olacak.

Yorum atmak isteyenler de değişikliklere hazır olmalılar. Yeni algoritma sayesinde Facebook’ta offline olarak bile yorum atabilecek, beğenme gibi işlemleri uygulayabileceksiniz. Tabii ki bu işlemler bağlantı kurulunca gerçekleştirilecek ancak telefonun başında beklemenize de gerek kalmayacak.

Şimdilik bu değişimlerin hepsinin ne zaman yayına gireceği belirsiz. Lakin bir kaç ay içerisinde kullanıcılara ulaşmasını bekliyorum.

YORUMLAR