Facebook, HTC First'ün Avrupa'da Satışını İptal Etti

Facebook, HTC First'ün Avrupa'da Satışını İptal Etti

Facebook Home duyurulduğunda onunla birlikte duyurulan HTC First, özellikle fabrika çıkışlı olarak Facebook Home uygulamasını barındıracak olan ilk akıllı telefon olarak lanse edilmişti. Facebook Home'un Google Play'deki yerini almasının ardından ABD'de piyasaya sürülen HTC First'ün akıbeti de anlaşılan o ki Facebook Home gibi oldu.

Facebook Home uygulaması çıkışından bu yana çok sayıda insan tarafından yüklendi ancak yükleyenlerin neredeyse tamamı tarafından kaldırıldı. Zira uygulamanın telefonun her noktasına girmesi ve diğer uygulamaların kullanımını zorlaştırması tüketiciler tarafından pek sıcak karşılanmadı. Kullanıcılara net bir getiri ya da avantaj sağlamayan uygulama elbette HTC First'ün de satışlarını etkiledi ve Facebook telefonu olarak bilinen amiral gemisi telefonun satışları da ABD'de beklenen seviyeye ulaşmadı.

Facebook anlaşılan o ki bu konuda oldukça endişeli ve Facebook Home'u daha iyi bir hale getirmek için çalışmalar yaptıklarını açıklarken bir yandan da HTC First'ün Avrupa'daki satışına başlanmaması emrini vermiş durumda. Şimdilik cihazın akıbeti hakkında net bir bilgi yok ancak Facebook Home uygulaması yeniden elden geçirilene kadar yeni HTC First'leri pek ortalıkta göremeyeceğiz gibi.

Her ne kadar HTC One'ın satışları yeterince iyi gitse de büyük bir kar sıkıntısı yaşayan HTC'nin, durumunu iyileştirmek için Facebook'la yaptığı bu işbirliğinin meyve vermemesinin sonuçlarını gelecek aylarda daha net göreceğiz.

Google Buzz verileriniz Google Drive'a aktarılacak

YORUMLAR