Facebook, iOS 7 için Yeniden Tasarlanan Mobil Uygulamasını Çıkardı

Facebook, iOS 7 için Yeniden Tasarlanan Mobil Uygulamasını Çıkardı

Facebook, iOS 7'nin çıkmasıyla birlikte hemen ardından iOS 7 için yeniden tasarlanan ve düzenlenen mobil uygulamasının yeni sürümünü çıkardı.

Facebook'un iOS ürün müdürü Michael Sharon yaptığı açıklamada, uygulamalarının yeni srümünün iOS 7 ile uyumlu çalıştığını vurguladı. Uygulamanın yeni sürümü ile birlikte göze en çok çarpan özelliği ana gezinti çubuğunun ekranın alt tarafına alınması. Ayrıca eski versiyonda yer alan ekranın sol tarafından çıkartarak kullandığımız araç çucuğuda kaldırılmış durumda.

Ekranın altında yer alan yeni gezinti çubuğu üzerinde Haberler, Arkadaşlık İstekleri, Bildirimler, Mesajlar ve Daha Fazlası gibi seçenekler bulunuyor. Daha fazlası sekmesi eski sürümdeki sol taraftan çıkartarak kullandığımız araç çubuğu yerine kullanacağımız yeni bir sekme olarak düzenlenmiş.

iOS 7'nin tasarımıyla birlikte Facebook'un mobil uygulamasınında tasarımı estetik olarak yapılarak uyumlu çalışması sağlanmış.

iOS 5 ve iOS 6 işletim sistemlerini kullanan kullanıcılar içinde güncellenen uygulamanın bazı ufak still farklılıkları bulunuyor. Yeni sürümün sadece mobil telefonlar için kullanılabilir olması ise iPad sahiplerini üzdü. iPad kullanıcıları uygulamayı güncellemesine rağmen eski tasarımı görmeye devam edecekler. Facebook uygulama çok yeni olduğu için üzerindeki testlere devam ederek bulunan problemleri ve sıkıntıları düzelterek uygulamayı güncellemeye devam edecek. Ayrıca uygulamanın Android versiyonu da yeni tasarımdan etkilenmeyecek ve önceki sürümdeki görünümünü korumaya devam edecek.

Facebook, iOS 7'nin çıkışıyla birlikte çıkarttığı mobil uygulaması için bakalım önümüzdeki günlerde nasıl değişikler yapacak.

Facebook'un son sürüm iOS uygulamasını sitemiz üzerinden indirebilirsiniz ;

iOS 7 Nasıl Yüklenir

YORUMLAR