Facebook Kendi Kamera Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

Facebook Kendi Kamera Uygulaması Üzerinde Çalışıyor

Önümüz, arkamız, sağımız, solumuz Facebook oldu. Facebook nerede olmak isterse oraya sızıyor ve bunu engellemenin çok da imkanı yokmuş gibi görünüyor.  

Dev sosyal medya ve pazarlama şirketi (!) şimdi de kendi kamera uygulamasını tasarlıyor. İnternete sızan haberlere göre Facebook sosyal medya uygulamasından kullanıcının ayrılmadan tüm video ve fotoğraflarını aynı mecra üzerinden yapabilmesini sağlayacak bir kamera uygulaması üzerinde çalışıyor. Bu uygulama Facebook kullanıcılarının hem mecrada daha fazla zaman geçirmesini sağlayacak böylelikle Facebook’ta paylaşılmamış resim ve video kalmayacak.

Facebook kamera uygulaması kullanıcıların daha kişisel paylaşımlarda bulunmasını tetikleyen bir servis olacak. Böylece kişisel video ve resim paylaşımlarının daha da artacağı hesaplanıyor. Facebook’un böyle bir servis açmasının sebebi olarak haber, komik video ve benzeri içeriklerin paylaşılmasından daha fazla kişisel veri paylaşımını artırmak olarak yorumlanıyor. Diğer yandan Snapchat ve Instagram kullanıcıların kendi içeriklerini üretmesine olanak tanırken Facebook daha çok kullanıcıdan ziyade farklı içeriklerin paylaşılmasına odaklanmış durumda. Bu etkiyi azaltabilmek için Facebook kamera uygulamasının bir Snapchat kadar popüler olması hedefleniyor. 

Facebook’un kullanıcılara fotoğraf ve video paylaşmak için oldukça fazla imkan tanıyor. Kamera uygulamasına nasıl yeniliklerin entegre olabileceği henüz çok net değil. 

Facebook Yavaş Yavaş Tüm İnterneti Ele Geçiriyor! İşte Facebook'un İlginç Planı

Facebook Messenger Sohbet Botları Nedir? Zuckerberg'in Gelecek Planları Endişe Verici Olabilir mi?

YORUMLAR