Facebook, Kurumsal Bir Sosyal Ağ Olan Workplace Servisini Açtı

Facebook, Kurumsal Bir Sosyal Ağ Olan Workplace Servisini Açtı

Facebook, Workplace isimli Slack benzeri servisini kullanıma sundu. Yaklaşık iki senedir çalışanlar ve şirketler için bir servis geliştirmeye çalışan Facebook, sonunda Workplace'i tamamladığını duyurdu. Slack’a benzer özelliklere sahip olan bu yeni servisin ismi Facebook Workplace (oldukça yaratıcı bir isim, değil mi?).

Servisin geliştirilme amacı, işle alakalı tüm haberleşmelerin tek bir platformda toplanması. Workplace’i bir seneden daha uzun bir süredir test eden Facebook, servisi dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan 1000’den fazla şirketle denemiş. Workplace’in tasarımı ve kullanımı Facebook’un sosyal ağına oldukça benziyor. Yani Facebook kullanıcılarının bu servisi kullanma konusunda sorun yaşamayacağını söylemek mümkün. Workplace'i farklı kılan asıl nokta, ana sayfada bulunan gönderilerin iş arkadaşlarınız tarafından paylaşılıyor olması.Workplace’in Facebook’a benzer özelliklerinden birisi de Work Chat. Facebook Messenger’ın sadece iş arkadaşlarınız ile konuşabildiğiniz modeli olan Work Chat, sesli arama ve videolu görüşme seçeneklerine de sahip.

Facebook Workplace servisinin şirketler ve çalışanlar için yararlı kılan bir diğer özelliği de şirketlere ait istatistikler içeriyor olması. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre yakın bir tarihte gelecek olan güncellemeyle birlikte şirketlere ait olan istatistikler diğer şirket çalışanlarına da açılabilecek. Böylelikle farklı şirketlerden olan çalışanlar, ortak bir proje üzerinde çalışmalarına devam edebilecekler.

Facebook Woprkplace servisini yeni kullanmayı düşünüyorsanız, şirketinizde bulunan her kişi için aylık 3 dolar ödeme yapmanız gerekiyor. Eğer şirketinizde 1000’den fazla çalışan varsa, 10.000 kişiye kadar 2 dolar ve daha sonraki 10.000 kişi için ise 1 dolar ödemelisiniz. Servisi kullanmak https://workplace.fb.com/ adresini ziyaret etmeniz ve başvuru yapmanız yeterli. 

Zuckerberg, Facebook Sunucularını Fotoğrafladı

Facebook Home Uygulaması Yayınlandı

Facebook, İkinci El Alışveriş Yapılabilecek Facebook Marketplace Servisini Açıyor

YORUMLAR