Facebook Mentions Uygulaması Canlı Yayınlara Başladı

Facebook Mentions Uygulaması Canlı Yayınlara Başladı

Facebook canlı yayın kervanına dahil oldu. Sosyal medya devi Facebook’da şimdilik sadece ünlüler Mentions servisini kullanarak canlı yayın yapabilecekler.

Facebook Mentions isimli servisine canlı yayın özelliği getirildiğini açıkladı. Bu özellikten şimdilik sadece ünlü kişiler faydalanabiliyor, maalesef herkes tarafından kullanılamıyor. Bu yeni özellik yardımı ile ünlüler hayranlarıyla Facebook üzerinden canlı yayın yaparak buluşabiliyorlar. Bu canlı yayınların altına isteyen kullanıcılar yorum yazarak sevdikleriyle sanatçıyla etkileşime de girebiliyorlar.

Live özelliğini ilk kullanan ünlüler arasında Dwayne Johnson, Serena Williams, Ricky Martin, Jamie Oliver ve Martha Stewart var. Facebook, Live servisinin herkese açılıp açılmayacağına dair bir açıklama yapmadı.  Facebook böylece Twitter’da sıkça kullanılan Periscope’a da rakip oluyor. Canlı yayın konusunda Periscope ve Merkaat’tan sonra Facebook’un da yer alması sosyal mecraları daha da popüler bir mecra haline getireceğe benziyor. Özellikle kullanıcı sayısı bakımından 1.5 milyar kişiye ulaşan Facebook şimdilik kısıtlı olarak sunduğu bu özelliği kullanıcılarına açarsa, son derece farklı sosyal mecra tecrübeleri yaşanabilir.

Steam'in Canlı Yayın Servisi Çalışmaya Başladı

Youtube'a 60 FPS Canlı Yayın Özelliği Geliyor

Yahoo Canlı Yayın Eklentili Uygulamasıyla WhatsApp'a Rakip Olacak

YORUMLAR