Facebook Şimdi de LinkedIn Gibi Kariyer Fırsatları Sunacak

Facebook Şimdi de LinkedIn Gibi Kariyer Fırsatları Sunacak

Gelirleri, kullanıcı potansiyeli ve bağlantılı uygulamalarıyla büyümesi durdurulamayan Facebook, artık iş bulma ve eleman arama işine de soyunuyor. Facebook, tıpkı LinkedIn gibi profesyonel iş ilanlarının kendi bünyesinde yayınlanmasına da izin veriyor.

Küresel olarak kariyer fırsatları tanıyan ve bu konuda artık eline su dökülemeyen LinkedIn, kısa bir süre önce Microsoft tarafından satın alınmıştı. Ancak Facebook’un yeni verdiği hizmet şimdi LinkedIn için yeni bir rakip portresi çiziyor. 1.7 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook, kurumların kendi bünyesinde bulundurduğu resmi sosyal medya hesaplarından “iş fırsatları” ilanları yayınlamalarına izin veriyor.

Henüz deneme aşamasında olan bu özellik kurumsal sayfalara aşağıdaki gibi ekleniyor ve kullanıcıların bu sayfaları ziyaretinde iş olanaklarını da gözden geçirmelerine olanak tanıyor. Kullanıcılar istedikleri kurumsal Facebook sayfalarında dolaşırken bu şirketlerin eleman arama sayfalarını da görebilecekler.

Öte yandan şirketler de Facebook sayfalarını hazırlarken artık “iş fırsatları” sekmesini kullanarak elemanlara çağrılar yapabilecekler. 

YORUMLAR