Facebook, Snapchat Hikayeler Özelliğini Messenger'a Getiriyor

Facebook, Snapchat Hikayeler Özelliğini Messenger'a Getiriyor

Instagram'a bir süre önce kazandırılan Instagram Hikayeler özelliği kısa sürede milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Facebook bu başarısından sonra Hikayeler özelliğini Messenger uygulaması için devreye sokuyor.

Anlık olarak fotoğraflar çekmek ve paylaşmak için kullanılan Snapchat uygulaması bu “anlık” özelliğiyle çok seviliyor. Fakat son dönemde Facebook, Snapchat'in bu özelliğini kopyalamaya ve hatta daha da geliştirmeye başladı. Bu planında ilk olarak Instagram'a hikayeler özelliğini kazandıran Mark Zuckerberg, yeni planlarına Messenger uygulamasını da dahil etti.

Messenger’a Hikayeler özelliği geliyor!

Facebook'un sohbet uygulaması olan ve hemen hemen her cihazda bulunan Messenger, çok kısa bir süre içerisinde Hikayeler özelliğine kavuşacak. Bu özellik sayesinde Facebook kullanıcıları başka hiçbir uygulamaya gereksinim duymadan anlık olarak fotoğraf atabilecekler. Bu durum ise Snapchat'in popülerliğini biraz azaltabilir.

Messenger Hikayeler özelliği nasıl kullanılacak?

Facebook'a zaten her gün milyonlarca fotoğraf yükleniyor. Çoğu kullanıcı anlık olarak yaptığı işleri ise albüm şeklinde Facebook’ta paylaşıyor. Bu durum Facebook haber akışında kirliliğe yol açmaktaydı. Facebook yetkilileri Hikayeler özelliği ile bu durumu ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Messenger Day ismini taşıyan Hikayeler özelliğinin kullanımı ise oldukça basit. Messenger uygulamasına giriş yapıyorsunuz ve fotoğraflarınızı yüklüyorsunuz. Daha sonra fotoğrafta herhangi bir düzenleme yapmak istemiyorsanız Hikayeler özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğraflar ise Facebook profilinizde değil Messenger'ın arkadaş listesinde gözükecek.

Messenger için Hikayeler özelliği aktif halde mi?

Hayır değil. Facebook henüz bu özelliği test ediyor. Birkaç aylık test süresinden sonra bu özellik tüm dünyada aktif edilecek. Eğer Messenger için Hikayeler özelliğini kullanmak istiyorsanız biraz beklemenizde fayda var. Bu bekleme süresi boyunca belki de Instagram’ın Hikayeler özelliğini keşfedebilirsiniz.

Snapchat Video Kaydı Yapan Gözlük Üretti

Instagram, Snapchat Hikayelerinin En Önemli Özelliğini Kopyalamayı Unutmuş

YORUMLAR