Facebook Video İzleme Alışkanlığımızı Değiştirecek Bir Yenilik Yapıyor

Facebook Video İzleme Alışkanlığımızı Değiştirecek Bir Yenilik Yapıyor

Facebook yeni bir güncellemeyle hem gönderileri takip edip, hem de video izlememizi kolaylaştıran bir yenilik getiriyor.

Facebook’un Haber Akışı sayfasına getireceği yeni düzen videoların sayfanın sol alt köşesine gönderilerek orada oynamaya devam etmelerini sağlıyor. Sol alt köşeye gönderilen video orada oynamaya devam ederken, kullanıcılarda Haber Akışı sayfasını rahatlıkla aşağı ve yukarı hareket ettirebiliyorlar. Video sol alt köşede sabit olarak kalıyor ve siz kapatmadıkça izlenmeye devam ediyor. Bu özellik sizin isteğinizle çalışacak. Bir video otomatik olarak sol alt köşeye geçmeyecek.

Facebook bu yeniliği özellikle özel haber videoları izleyen insanların hem videoları izlemesini hem de Haber Akışı sayfasını dolaşabilmesini kolaylaştırmak için gerçekleştiriyor. Facebook’un henüz test aşamasında olan bu özelliği bu ay içerisinde kullanılmaya başlanabilecek.

Facebook üzerinden video izleme oranları geçen aylara oranla yüzde 400 bir artış göstermiş. Bu yüzden bu alışkanlığın kaybolmamasına özen gösterdiğini söyleyen Facebook, reklam gösterme oranlarını da böylelikle sürdürülebilir kılmış olacak. 

Instagram, Sonunda Yüksek Çözünürlüklü Fotoğrafları Depolamaya Başladı

Twitter Artık Doğum Günümüzü de Kutlayacak

YORUMLAR