Facebook Yakında Dördüncü Çeyreğe Ait Kazancını Açıklayacak

Facebook Yakında Dördüncü Çeyreğe Ait Kazancını Açıklayacak

Facebook, hepten bir mağlup iken son üç aydan bu yana kazançlı bir döneme girmiş durumda. Çarşamba günü sosyal ağın, yatırımcıların ilgisini canlı tutmak amacıyla mobil reklam işine daha fazla önem göstermesi gerekecek.

Facebook; Apple’ın, 2013’ün ilk çeyreği saydığı 2012’nin son çeyreğine ait kazancını batmak ya da çıkmak etkinliğinde açıklamaya hazırlanıyor. Etkinlikte Facebook’un, göze çarpan bir toparlanma dönemine devam edip etmeyeceği sorusuna da cevap bulacağız.

Wall Street’in bir kerelik boks torbası şeklinde nitelenen Facebook, geçen üç ay içinde hisse fiyatlarının yüzde 60’ın üzerinde şişmesi ve yüzde 19’dan yüzde 31’e yükselmesiyle sıfır iken hızlı bir tırmanma yaptı diyebiliriz. Yatırımcıları hayal kırıklığına uğratan Sosyal Ağ Araması, ağın yükselen momentumunu sarsamasa da bugün, Facebook iyi kazanmaya başlamış durumda.

Peki, şimdi ne olacak? Wall Street’in tahminlerine göre, Facebook, 1.52 milyar dolar gelir ve hisse başı 0.15 dolar kazanç ile açıklama yapacak. Facebook’un, büyüyen mobil kullanıcısından daha fazla para kazandığını göstermeye ihtiyacı var. 

Facebook, üçüncü çeyreğe ait kazancını açıkladığında, yatırımcılara, aylık 604 milyon kullanıcısı olan mobil alandan daha çok gelir elde etme konusunda ciddi olduğunu söylemişti. Facebook’un reklam kazancının yüzde 14’ünün mobil kaynaklı olduğu hesaplandı ki bu yaklaşık 152.6milyar dolara karşılık gelmekte.

Global Game Jam 2013 Ege - Kazanan Takım Röportajı

YORUMLAR