Facebook, Yapay Zekayı Minecraft Oyunu İle Geliştirecek

Facebook her ne kadar çok belli etmese bile yapay zeka alanında en fazla çalışmalar yürüten kuruluşlar içerisinde yer alıyor. Şirketin yapay zekayı geliştirirken en çok yararlandığı kaynaklar birisinin de Minecraft oyunu olduğu ortaya çıktı. İşte haberimizin detayları.

MIT Technology Review'un haberine göre Facebook ekibi, yapay zekaya sahip asistan geliştirirken kullanıcıların her komutunu algılayabilecek bir yapı oluşturmak istiyor. Bu nedenle de interaktif veya çoklu görevler olan oyunları tercih ediyor.

Facebook yapay zeka konusunda son derece ısrarcı

Kullanıcılarına çok daha efektif hizmet vermek isteyen ve onların her alanda hızlı bir şekilde hizmet almasını isteyen herkes yapay zeka kullanmaya çalışıyor. Yapay zekanın çoklu öğrenme kuramı ise bu konuda şirketleri en çok yardım eden etkenler arasında yer alıyor.

Minecraft oyununda yapay zeka yoğun bir şekilde kullanılıyor ve oyuncular kendiliğinden çeşitli öğelerin bulunmasını sağlayabiliyor. Böyle bir algılama yeteneği tam da Facebook gibi şirketlerin kurmaya çalıştığı sanal asistan programlarına uygun. Yapay zekalı asistanların komutlara uygun şekilde davranabilmesi için mutlaka çoklu işlem yeteneğine sahip olması gerekiyor.

Peki sizce de Facebook yapay zekalı sanal asistan programı istenilen başarıya ulaşabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.