Facebook'ta Sinir Bozucu Arkadaşları Sessize Almak Mümkün Oluyor

Facebook'ta Sinir Bozucu Arkadaşları Sessize Almak Mümkün Oluyor

Nedir bu Facebooktan çektiğimiz? Silip atamıyoruz, gönül rahatlığıyla kullanamıyoruz. Senelerdir görmediğin bir değişik olmuş ilkokul arkadaşını mı desem, garip gurup paylaşımları olan akrabaları mı, yorumlarıyla canımızı sıkan aile büyüklerimizi mi? Ay yazarken darlandım… Neyse yaklaşın, iyi bir haberim var!

Eminim artık hepiniz, dilediğiniz kişiyi arkadaşlarınızdan çıkarmadan ana sayfanıza düşmesini nasıl engelleyeceğinizi biliyorsunuzdur. Şimdi Facebook, dilediğiniz kişiyi belirli bir süre için sessize almanızı sağlayacak. Tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi.

Bunun için yapmanız gereken de oldukça basit, ana sayfada yakaladın mı gereksiz arkadaşın tatile gittiğine dair sayısız fotoğrafını? Belli ki kendisi bir hafta ana sayfayı kirletecek. Hemen paylaşımın sağ üst köşesinde bulunan 3 noktaya tıklıyorsun, eskiden sadece ‘takibi bırak’ seçeneği olan yerde ‘takibi bırak ya da uykuya al’ seçeneğini göreceksiniz. Böylelikle kişiyi, 24 saat, 7 ya da 30 gün sessize alabilir veya bir daha gözünüzün görmesini istemiyorsanız da eskisi gibi dümdüz takibi bırakabilirsiniz.

Hemen nereye? Durun bakalım. Daha bize gelmedi bu özellik, ben önceden söyleyeyim ki hazırda bekleyin istedim.

Facebook Arkadaşlık İstekleri ile İlgili Gizli Ayarlar

Facebook'ta Veri Tasarrufu Nasıl Yapılır?

YORUMLAR