Facebook'un Canlı Yayın Özelliği Android için Hazır Halde

Facebook'un Canlı Yayın Özelliği Android için Hazır Halde

Dev sosyal medya sitesi Facebook, Periscope'a rakip olarak kendi canlı yayın yapma sistemini geliştirmiş ve iOS kullanıcılarının huzuruna sunmuştu. Uzun bir süredir iOS kullanıcılarının sorunsuz kullandığı özellik, diğer platformlar için de güncellenecek.

Facebook'un canlı yayın özelliğiyle birlikte mobil cihazınız üzerinden canlı olarak video yayını yapabiliyorsunuz. Siz yayın yaparken Facebook'ta arkadaşlarınıza yaptığınız yayını haber vermek için bilgi gönderiyor. Ayrıca haber akışında canlı yayınlara ayrı bir önem veren şirket, bu sistemin peşini asla bırakmak istemiyor. Periscope'un en büyük rakibi olarak tabir edilen Facebook canlı yayın sistemi artık yeni platformunda da hizmet vermeye başlayacak.

Çoğu geliştiricinin ikinci plana attığı Android, Facebook tarafından da aynı tavırla karşılaştı. Facebook ilk olarak iOS'te yayınladığı canlı yayın özelliğini önümüzdeki günlerde Android için de aktif hale getirecek. Öncelikli olarak ABD merkezli yayınlanmaya başlanacak güncellemenin 30'u aşkın ülkeye ulaşması bekleniyor.

Peki ya siz Facebook üzerinden canlı yayın yapanlara hiç tanık oldunuz mu?

Facebook Patronu Zuckerberg FBI Karşısında Apple'ın Yanında Yer Aldı

Facebook Beğen Butonu Değişti, Artık Gönderilere Farklı Reaksiyonlar Gösterebileceğiz

YORUMLAR