Facebook'un Kullanım İlkeleri ve Koşulları Güncellendi

Facebook'un Kullanım İlkeleri ve Koşulları Güncellendi

Eğer bu sabah Facebook'a girdiyseniz bu haberin başlığında yazan konu ile ilgili bir bildirim almış olmanız gerekiyor. Facebook, kullanım ilkelerini ve koşullarını 2015 yılının Ocak ayından itibaren geçerli olmak kaydıyla güncellediğini duyurdu.

Facebook'un bu güncelleme ile birlikte amaçladığı ise kullanıcılarının Facebook'un nasıl çalıştığı hakkında fikir sahibi olmasını sağlamak ve bilgilerinizi nasıl kontrol edebileceğinizi göstermek. Kullanıcılarındna aldığı geri bildirimleri değerlendirerek gerekli değişiklikleri yapma kararı alan Facebook, veri ilkelerini ve çerez ilkelerini güncelliyor. Bu güncelleme 1 Ocak 2015'ten itibaren Facebook'u kullanan herkes için geçerli olacaktır. Facebook'ta gördüğünüz güncelleme de aşağıdaki gibidir.

Eğer Facebook'a sabah girdiyseniz ve sabah bu bildirimi gördüyseniz, 1 Ocaktan itibaren siz de yeni ilke ve koşulları kabul etmiş sayılıyorsunuz. Yeni güncellemeler aslında Facebook'un son yıllarda başına en çok bela olan konulardan bir tanesine açıklık getirmek adına da faydalı olacak. Bildiğiniz üzere Facebook, kullanıcılarının belirli bilgilerini toplayarak zaman zaman farklı reklam ve platformlarda kullanma hakkına sahip oluyor yada olamıyor. Bu nedenden dolayı Facebook oldukça fazla tepki çekmişti fakat her defasında durumu kendi lehine çevirdi.

Yeni güncellemeler ile Facebook kullanıcılardan bilgilerini nasıl aldığını ve ne amaçla kullandığını net bir şekilde açıklayarak kullanıcıların kafasında herhangi bir soru işareti kalmasını istemiyor. Örneğin, cihazınızın pil ve sinyal gücü durumunu görerek Facebook uygulamasının farklı cihazlar üzerinde nasıl daha iyi çalışacağını geliştirme aşamasında Facebook'a yardımcı olmaktadır. Bu ve bu gibi amaçlar için Facebook aldığı izinler ile sizlerin bilgilerini toplayabilmektedir. Tabiki bilgilerinizi toplayan sadece Facebook değil, neredeyse kullandığınız tüm internet siteleri ve mobil uygulamalar kullanıcılardan maksimum seviyede bilgi toplamaya çalışmaktadır.

Yeni güncellemeler ile birlikte gelecek olan en güzel değişiklik reklamlar üzerinde olacak. Şu an için web ve mobil üzerinde farklı reklamları görerek, bir cihaz üzerinde kapattığımız reklamları diğer cihaz üzerinde görmeye devam edebiliyoruz. Bu konu hakkında çok fazla geri dönüş alan Facebook gerekli değişikliği yapıyor. Bundan sonra tek bir noktadan kontrol edilecek olan Facebook reklamlarında görmek istemediğiniz bir reklamı belirttiğinizde, tüm Facebook'a giriş yaptığınız cihazlar üzerinde görmeyeceksiniz.

Facebook, yapılan güncellemeler ile birlikte kullanım deneyimlerinizin artacağını düşünüyor. Facebook üzerinde yapılan değişiklikler hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Samsung Sohbet Uygulaması ChatON'un Fişini Çekecek!

YORUMLAR