Fantastic Beasts 2’den 63 Milyon Dolarlık Büyülü Açılış

Fantastic Beasts The Crimes of Grindelwald

Meraklı bir bekleyişin ardından geçtiğimiz cuma günü izleyiciyle buluşan Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, ABD’deki açılış hafta sonunda 63 milyon dolar hasılat elde etti.

Beş filmden oluşacak Fantastic Beasts  serisinin ikinci filmi olan The Crimes of Grindelwald, beyaz perdedeki yolculuğuna büyülü bir şekilde başladı.

JK Rowling tarafından kaleme alınan Harry Potter spin-off’u, ABD’deki ilk üç gününde 63 milyon dolar hasılat topladı. Film buna rağmen selefini geçmeyi başaramadı. 2016 yılında vizyona giren serinin ilk filmi Fantastic Beasts and Where to Find Them, 74 milyon dolarlık bir açılışa imza atmıştı.

The Crimes of Grindelwald, 1920’lerin New York’unda geçiyor. İlk filmdeki performansıyla göz dolduran başarılı oyuncu Eddie Redmayne, Newt Scamander olarak geri dönüyor. Jude Law'ın canlandıracağı Albus Dumbledore, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nun müdürü olmadan önce, karanlık büyücü Gellert Grindelwald’ın peşine düşüyor. Birinci filmde kısa bir süreliğine görünen Johnny Depp ise büyücülük dünyasının ilk karanlık lordu Grindelwald’ı oynuyor.

Bu isimlerin yanı sıra filmin oyuncu kadrosunda Ezra Miller, Katherine Waterston ve Dan Fogel gibi isimler de yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Harry Potter serisinin 4 filmine imza atan David Yates oturuyor.