Fantastik Canavarlar: Grindewald’ın Suçları Gümbür Gümbür Geliyor

Fantastik Canavarlar: Grindewald’ın Suçları Gümbür Gümbür Geliyor

Kısa bir zaman sonra vizyona girecek olan Fantastik Canavarlar: Grindewald’ın Suçları, açılış hafta sonunda 65 milyon dolar ile 75 milyon dolar arasında gişe hasılatı toplayabilir. 

Tahminler doğru çıkarsa, Harry Potter evreninin ilk spin-off’u "Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?" filmi ile benzer bir açılış göreceğiz. ABD’deki açılış hafta sonunda 74 milyon dolar toplayan film, dünya çapında ise toplam 814 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti.

2016 yılındaki ilk film, çoğunlukla olumlu eleştiriler alırken, Akademi Ödülleri’nde En İyi Kostüm Tasarımı Oscar’ına layık görülmüştü.

fantastic beasts

Grindewald’ın Suçları, 1920’lerin New York’unda geçecek; ancak daha sonra rotamızı Londra’ya ve oradan da Paris’e çevireceğiz. Albus Dumbledore, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nun sevgili müdürü olmadan önce, karanlık büyücü Gellert Grindelwald’ın peşine düşecek. Jude Law, genç Dumbledore'u canlandırırken, ilk filmde kısa bir süreliğine görünen Johnny Depp ise büyücülük dünyasının karanlık ismi Grindelwald’ı oynayacak.

Oscar ödüllü Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Ezra Miller ve Zoe Kravitz gibi isimler maceraya kaldıkları yerden devam edecek. 

Arkasında dünyanın en büyük stüdyosu Warner Bros.’un olduğu Fantastik Canavarlar serisi 5 filmden oluşacak. Devam filminin senaryosunu ünlü yazar J.K. Rowling kaleme alıyor. İlk filmin yanı sıra Harry Potter serisinin 4 filmini yöneten David Yates ise yönetmen koltuğuna geri dönüyor. 

Fantastik Canavarlar: Grindewald’ın Suçları 16 Kasım’da Harry Potter tutkunları ile buluşacak.