Farklı Güneş Sistemlerinde Olsaydık Manzaramız Nasıl Olabilirdi?

Farklı Güneş Sistemlerinde Olsaydık Manzaramız Nasıl Olabilirdi?

Güneş ve ayın durduğu yere çok alışmış olabiliriz. Roskosmos'da alternatif evren ve yörünge manzaraların nasıl olabileceği üzerine çalışıldı. Güneş ve ayın farklı yıldız ve gezgenler olması olasılıkları üzerine çeşitli gerçekçi videolar hazırlandı. 

Bilim kurgu yazarları yıllardır bu alıştığımız manzaranın bir şekilde değişeceğine dair hikayeler yazdılar. Biz dünya üzerinde günlük yaşantımıza devam ederken, genellikle güneş ve ayın dünyamızı nasıl şekillendirdiği üzerine çok düşünmüyoruz. Ancak bunu düşünenler var.

Daha önce pek çok kavramsal poster, film ve çeşitli sanat eserleri, dünyayı farklı atmosfer ve galaktik yapının içerisinde resmetmişti. Buna yabancı değiliz.  Ancak ayın ve güneşin yerinin gerçekten bambaşka yıldız ve gezegenlerle değişmiş olması ne gibi bir görüntü ortaya çıkarabilirdi, Rus Uzay Akademisi Roskosmos, bize bunu görme olanağı veriyor. 

Roskosmos'un hazırladığı olağan üstü videolarla, dünyamızın bulunduğu galaksi yerine Alfa-Cantauri, Sirius, Vega, Arcturus ve Polaris gibi yapılanmaların arasında ne gibi bir manzarası olacağını gösteriyor. 

Aşağıdaki videoda ise dünyanın uydusu ayın yerine güneş sistemimizin gezegenleri gelirse manzaranın ne olabileceği hakkında bir fikir edinebilirsiniz.  Burada ilginç bir manzara da videonun sonunda sürpriz olarak çalışılmış. 

Uzay Yolculuklarının Geleceği Bu Projede Yatıyor

Dünyayı Bir de Uzay İstasyonundan Seyredin

Ayın Gizemli Karanlık Yüzeyine Uzay Aracı Gönderiliyor!

11 Yıldır Kayıp Olan Mars Uzay Aracı Bulundu

YORUMLAR