FBI Şimdi de Minnesota Saldırganının iPhone’unu Kıracak!

FBI Şimdi de Minnesota Saldırganının iPhone’unu Kıracak!

Teröristlerin iPhone’unu incelemek istediklerini belirten ve bu konuda Apple’dan yardım isteyerek aylarca süren bir kutuplaşma yaratan FBI, Minessota saldırganının bilgilerine ulaşmak için yeniden iPhone şifresi kırmayı deneyecek.

Geçtiğimiz aylarda San Bernardino saldırganlarından birisine ait olan iPhone 5C’yi incelemek istediklerini söyleyen ve bu konuda Apple’ın yardımını talep ederek milyonlarca kişinin kullanıcı gizliliği konusunda kutuplaşmasına neden olan FBI, bu tartışmaları yeniden alevlendirecek bir şey yapmayı hedeflediğini açıkladı. Federal Soruşturma Bürosu, şimdi de Minnesota saldırganına ait olan iPhone’un bilgilerini istiyor.

Somalili olan ve geçtiğimiz ay Minnesota’da bulunan bir alışveriş merkezinde 10 kişiyi bıçaklayan 20 yaşındaki Dahir Adan’a ait olan iPhone, FBI ajanı Rich Thorton’ın söylediğine göre olayı aydınlatabilecek önemli bilgiler barındırıyor olabilir. Olay ile ilgili olabileceğini düşündükleri 780 GB verinin incelemesini yaptıklarını dile getiren Thorton, iPhone’u incelemek için ellerindeki tüm imkânları kullandıklarını açıkladı.

Bakalım FBI bu iPhone için de Apple’ın kapısını çalacak mı?

Apple’dan FBI’a Güvenlik Ayarı!

YORUMLAR