Ferrari’nin 780 Beygirlik Yeni Canavarı Sahibine Kavuştu

Ferrari’nin 780 beygirlik Yeni Canavarı Sahibine Kavuştu

İtalyan spor otomobili üreticisi Ferrari, SP3JC adını verdiği yeni şaheserini gün yüzüne çıkardı. Dünyada sadece bir tane üretilen araç, dinamik tasarımı ve 780 beygir gücündeki motoru ile dikkat çekiyor.

Ferrari’nin yeni alametifarikası SP3JC, İtalyan markanın 50’li ve 60’lı yıllarda çıkardığı V12 motorlu efsanevi Spider modeline dayanıyor. 

Sportif ve heyecan verici bir tasarıma sahip olan otomobil, keskin hatları, güçlü mekanik aksamı ve kaliteden ödün vermeyen iç mekanıyla öne çıkıyor.

Ferrari SP3JC

Yalnızca bir kişiye özel olarak üretilen ve türünün tek örneği olan SP3JC, FF, California T ve Monza SP1-SP2 dahil olmak üzere sayısız ünlü aracın tasarımında çalışan Ferrari Styling Merkezi tarafından tasarlandı.

Styling Center ekibi, bu proje için ünlü koleksiyoner John Collins ile çalıştı. 1,750 klasik Ferrari’den oluşan dev bir koleksiyona sahip olan Collins, 1950’lerin ve 60’ların V12 motorlu üstü açık Spider modellerini anımsatan bir otomobil yaratmak istedi. İki yıllık yoğun bir çalışma sonucu tamamlanan araç, verilen onca emeğe değmişe benziyor.

Ferrari SP3JC roadster

Beyaz, mavi ve sarının eşsiz uyumu ile tasarlanan SP3JC, göz alıcı bir renk düzenine sahip. Aracın kalbinde bulunan V12 motoru, 780 beygir güç ve 519 Nm tork üretebiliyor. 7 vitesli çift kavramalı şanzımanla gelen araç, 0’dan 100 kilometreye 2.9 saniyede ulaşabiliyor. 

Tamamen kişiye özel olarak üretilen Ferrari SP3JC’nin fiyatı ise açıklanmadı.