Firefox'un iOS Versiyonu Yakında Duyurulabilir

Firefox'un iOS Versiyonu Yakında Duyurulabilir

Mozilla firması, popüler internet tarayıcısı Firefox için yeni hedefler peşinde. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene Mozilla firması Firefox'un iOS versiyonunu çıkarmasının mümkün olmayacağını resmi olarak açıklamıştı. Bunun nedeni ise Apple'ın Mozilla'ya Firefox'un iOS versiyonunda kendi tarayıcı teknolojisini kullanmak için izin vermemesiydi. Apple internet tarayıcıları konusunda sert kurallara sahipti ve 3. parti tarayıcılar sadece Apple'ın JavaScript ve render teknolojilerini kullanmak zorundaydı.

Aradan geçen sürenin ardından Mozilla firmasında da değişiklikler oldu. Firmanın yeni CEO'su ile birlikte Firefox'un genel stratejisi de değişmişe benziyor. Firmanın sözcüsü Lukas Blakk tarafından paylaşılan bir Twitter iletisinde bu değişimin izleri görülebiliyor. Lukas Blakk kısa ve öz mesajında Firefox'un kullanıcılar neredeyse orada olması gerektiğini söylüyor ve Firefox'u iOS için yayınlayacaklarını iddia ediyor.

Mozilla'nın bu iş için nasıl bir yol izleyeceği hakkında herhangi bir bilgiye sahip değiliz; fakat Firefox eşitleme seçeneklerini kullanmak, yer imlerini ve şifreleri iOS cihazımız üzerinde de kullanabilmek hoş olacak.

Windows 10 Build 9888 Sızdırıldı!

YORUMLAR