Foursquare Android ve iOS Uygulaması Müthiş Arama Yenilikleriyle Güncellendi

Foursquare Android ve iOS Uygulaması Müthiş Arama Yenilikleriyle Güncellendi

Dünyanın en popüler sosyal medya mecralarından biri olan Foursquare Android ve iOS uygulamalarını güncelledi ve arama bölümünde harikulade özelliklere sahip oldu.

Konum bildirme temeli üzerine kurulu olan popüler sosyal medya uygulaması uzun süredir hayatımızda. Gideceğimiz mekânlardan arkadaşlarımızın nerede olduğuna kadar birçok bilgiye ulaşabildiğimiz mecranın Android ve iOS uygulamaları güncellenerek sahip olduğu özellikleri bir adım öteye taşıdı.

Arama bölümünün sağ üst kısmında yer alan “filtrele” özelliği sayesinde onlarca mekân ya da konum arasında kalmaktan kurtularak tam istediğimiz gibi bir mekâna ulaşmak artık oldukça kolay. Zira bu kısımda karşımıza gelen yeni seçenekler sayesinde belirleyeceğimiz kıstaslara uygun yeri hızlıca bulabiliyoruz. Örnek olarak, “daha önce gittiğimiz / gitmediğimiz ya da bir arkadaşımızın gittiği yer” şeklinde arama yapabiliyoruz. Ya da “gidilmesi ve konum bildirilmesi halinde özel indirimler veya hediye sunan yerler” şeklinde arama yapabiliyoruz. “Arama işleminin yapıldığı sırada açık olan yer” seçimini kullanabiliyoruz. Ayrıca söz konusu mekânın sunduğu ürün ya da hizmetler için biçilen fiyatların aralıklarını belirleyebiliyoruz. Bunların yanı sıra tüm bu arama kıstasları birleştirebiliyoruz. Mesela, “daha önce hiç gitmediğim ama herhangi bir arkadaşımın gittiği, şu anda açık ve fiyat aralığı 0 – 100 TL olan bir ye göster” diyebiliyorum.

Söz konusu özellikler alanında en iyi uygulamalardan biri olan Foursquare’i daha da başarılı kılıyor.

YORUMLAR