Frodo'nun Yolcuğunu Bir de Google Maps'de Görün

Frodo'nun Yolcuğunu Bir de Google Maps'de Görün

Çıkın Çıkmazı'ndan Bay Bilbo Baggins, Hobbitköy'de yüz on birinci yaş gününü kutlamaya karar verdiğinde Frodo, uzun bir yolculuğa çıkacağını hiç tahmin etmemişti. Peki, hepimizin gözünü kırmadan izlediği o yolculuk, Google Maps üzerinden tarih edilseydi nasıl olurdu?

Aslında her şey Tolkien'in boş bir sınav kağıdı yaprağına, "Toprağın içinde bir kovukta, bir Hobbit yaşardı." yazmasıyla başlamıştı. O cümleden sonra gelen kitaplar, bizlere Orta Dünya'nın amansız savaşlarını ve o savaşlar içinde küçücük bir Hobbit olan Frodo'nun yüzüğü ulaştırmaya çalışmasını anlatmıştı. İşte tüm o hikaye de Yüzük Kardeşliği kitabında "Çıkın Çıkmazı'ndan Bay Bilbo Baggins kısa bir süre sonra yüz on birinci yaş gününü debdebeli bir davet ile kutlayacağını ilan ettiğinde Hobbitköy'de büyük bir heyecan yaşanmış ve söylentiler alıp yürümüştü." cümlesinden sonra gelmişti.

Google Maps temasında kendinize ait yollar hazırlayabildiğiniz Imaginary Maps isimli uygulama ise bu kez Frodo'nun yolcuğuna ev sahipliği yaptı. Mark Carpenter isimli bir Yüzüklerin Efendisi hayranı tarafından hazırlana haritada, Frodo'nun Hobbitköy'den Hüküm Dağı'na olan yolcuğunu görebiliyoruz. Yolda çıkan türlü aksaklıklar ve düşmaların yanı sıra Sauron'un Gözü gibi etkenlerle de uğraşan Frodo'nun o yolcuğunun detaylarını ise bu adres üzerinden daha ayrıntılı görmeniz mümkün. Eğer Frodo'nun Google Maps'i olsaydı daha hızlı gider miydi bilmiyoruz; ancak keşke kartalları kullansa... şaka şaka onun açıkmalaması kitaplarda var.

Yüzüklerin Efendisi'nin Yeni Mobil Oyunu Çıkış Yaptı!

Samsung'dan Yüzüklerin Efendisi Geliyor

YORUMLAR