Fujitsu Arrows Android Telefonlara Göz Taramasıyla Güvenlik Koruması Geldi

Fujitsu Arrows Android Telefonlara Göz Taramasıyla Güvenlik Koruması Geldi

Bu teknoloji parmak izi taramasıyla kontrol edilen güvenlik çıtasını biraz daha yükseltiyor. Fujitsu Arrows NX F-4Q modeli göz bebeğini ve iris tabakasını tarayan sistemiyle telefon güvenliği için kullanılmaya başlanacak.

Japonya’nın büyük telefon operatörlerinden olan Docomo NTT, Fujitsu Arrows NX F-4Q kod adlı akıllı telefonunu tanıttı. Fujitsi Arrows serisi bu telefonla beraber artık cihazın güvenliğini tamamen iris tabakasını tarayan sensörlere emanet ediyor.

Bundan böyle 12 nokta arasında garip desenler ya da, hatırlamakta güçlük çektiğimiz PIN kodları aklımızda tutmamız gerekmeyecek. Fujitsu Arrows NX F-4Q akıllı telefonu bizi gözümüzden "şıp" diye tanıyacak.

Fujitsu Arrows NX F-4Q'nun bu teknolojik özelliği sadece telefonu açıp kullanmaya yaramıyor. Alışverişlerde de banka hesabınızla ortak çalışarak bir bakışta beğendiğiniz ürünleri satın almanızı sağlayabiliyor. Japonya’da piyasaya çıkacak olan NTT Docomo Fujitsu Arrows NX F-4Q raflara yaz aylarında yerleşecek. Docomo’nun pazarlayacağı bu cihazın üreticisi aslında modelin adında anlaşılacağı gibi Fujitsu. NTT Docomo Japonya’nın en çok güvenilen telefon operatörü olduğu için büyük markalar bu kuruluşun adı altında telefon pazarlayabiliyorlar. En son Samsung Galaxy S6’lar da Docomo adı altında Japonya pazarına girmişlerdi. 

Bu arada Samsung'unda iris tarama sistemleri üzerinde çalıştığı biliniyor.

Samsung, Galaxy S6'nın Üzerindeki İsmini Neden Değiştirdi?

Sony Xperia A4 Japonya'da Ortaya Çıktı

YORUMLAR