Galaxy Note 5'in Kış Modeli Çıkarıldı! Üstelik 128 GB Depolama Alanına Sahip

Galaxy Note 5'in Kış Modeli Çıkarıldı! Üstelik 128 GB Depolama Alanına Sahip

Samsung'un geçtiğimiz ağustos ayında tanıttığı amiral telefonu Galaxy Note 5'in çok konuşulan depolama sorununa çözüm getirildi. 128 GB'a sahip olan Samsung Galaxy Note 5'in kış versiyonu sonunda satışa çıkarıldı.

Apple'ın dışında çoğu telefon üreticisi telefonlarında en fazla 64 GB dahili hafıza desteği bulunduruyor. Günümüzde ise onlarca farklı uygulamanın çıkması ve kullanıcının istediği her bilgiyi telefonunda bulundurmak istemesinde dolayı 64 GB artık çok küçük bir rakam olarak kaldı. Bunu bilmesine rağmen Samsung'un Galaxy Note 5 modelinde harici hafıza desteği sunmaması büyük tepkilere yol açmıştı. Aylar boyunca kullanıcıların yoğun ısrarlarla istediği daha yüksek kapasiteye sahip Note 5, Samsung tarafından üretilip satışa çıkarıldı.

Kış modeli olarak adlandırılan yeni telefonun öne çıkan özelliği ne?

Samsung'un Galaxy Note Winter Edition olarak adlandırdığı kış modelinin en öne çıkan özelliği 128 GB dahili depolama alanına sahip olması. Bunun yanı sıra teknik ve donanımsal olarak çok büyük değişiklikler bulunmuyor. Harici hafıza konusunda da bir değişiklik yok. Hala desteklemiyor...

Galaxy Note 5 Winter Edition modelinin teknik özellikleri neler?

Note 5'in yeni modeli 5.7 inç boyutundaki Super Amoled ekranıyla birlikte 2560x1440 piksel çözünürlüğünde görüntü kalitesi sunuyor. 4 GB RAM ve 128 GB ROM ile oldukça profesyonel duran bu telefon, gücünü Exynos 7420 işlemcisinden alıyor. Galaxy Note 5 Winter Edition parmak izi okuyucusu ve 16 MP kamerasının dışında 3000 mAh bataryasıyla da tüm ilgiyi kış boyunca üzerine çekecek.

Fiyatı ne kadar olacak?

Samsung'un Note 5'e özel olarak geliştirdiği kış modeli ortalama olarak 850 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunuldu. 128 GB'lık telefon ilk olarak sadece Güney Kore'de satışa çıkarıldı. Note 5'in kış modelinin dünya pazarına açılıp açılmayacağı ise bilinmiyor.

Samsung Galaxy Note 5'ten 5 Süper Özellik

Galaxy Note 5 için Yeni Bir Güncelleme Paketi Yayınlandı

YORUMLAR