Galaxy Note 6 Özellikleri Çıtayı Çok Yükseltecek

Galaxy Note 6 Özellikleri Çıtayı Çok Yükseltecek

Samsung Galaxy Note 6 özellikleri hakkında dedikodular bir süredir haberlerimize yansıyor. Ancak ortaya çıkan son haberler, Samsung'un telefon camiasında çıtayı bir hayli yükseğe koyacağını gösterir nitelikte. 

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge çok yakın bir zaman önce piyasaya sürüldü. Hali hazırda satın alınabilir olan telefonlar, kullandıkları işlemciler ve diğer özelliklerle rakiplerini bir hayli zorluyor. Ortaya atılan iddialara bakılırsa, Galaxy Note 6 ile birlikte Samsung'un rakipleri çok daha fazla zorlanacak. 

Yaklaşık bir hafta önce Note 6'nın belleğine dair haberler ortaya çıkmıştı. Buna göre yeni telefonun 8GB RAM kullanacağı söylenmişti. Bunun ardından dahili depolama alanına dair çıkan haberlerde, 256GB boş alanın telefonun kullanıcılarına sunulacağı iddia edilmişti. Su geçirmez olacağı da söylenen Galaxy Note 6'nın göz tarama teknolojisiyle birlikte piyasaya çıkacağı dedikoduları gelmeye başlamış, buna dair sertifikalar yayınlanmıştı.

Tüm bunlar yeteri kadar heyecan verici değilmiş gibi Note 6'nın işlemcisine dair yeni bir söylenti daha ortaya çıktı. İsmi verilmeyen kaynaklara dayandırılan bilgilere göre Samsung Galaxy Note 6, 64-bit Kryo 2.6GHz Qualcomm Snapdragon 823 işlemci kullanacak. Galaxy S7 ve S7 Edge'in kullandığı Exynos 8890 ile karşılaştırınca, Snapdragon 820'nin bile bazı durumlarda yukarılarda olduğu düşünülürse, Snapdragon 823'ün çok daha yüksek bir performans vermesi muhtemel. 

Tüm bunların dedikodu olduğunun altını bir kez daha çizelim. Resmi açıklama yapılana kadar Samsung Galaxy Note 6 özellikleri hakkında kesin bilgilere asla ulaşamayacağız. Yine de ortaya çıkacak telefonun, Android sektörünü sarsacağını şimdiden söyleyebiliriz. 

Samsung Galaxy Note 6 Beklenenden Daha Erken Çıkabilir

Galaxy Note 6 için 8GB RAM Dedikodusu Dolaşıyor

Samsung Galaxy Note 6 Hakkında Heyecan Verici Detaylar Sızdı

YORUMLAR