Galaxy Note 7 Cihazınızı İade Etmediyseniz Kötü Bir Haberimiz Var

Galaxy Note 7 Cihazınızı İade Etmediyseniz Kötü Bir Haberimiz Var

Galaxy Note 7 batarya sorunu vakası mobil telefon piyasasında hatırı sayılır derecede olumsuz etkiler bıraktı. Her ne kadar Samsung yerlere kadar eğilip özür dileyerek telefonları piyasadan çekmiş, yerine başka cihazlar önermiş ya da para iadesi yapmış oluşa olsun Note 7 sahiplerinin çilesi devam edecek gibi görünüyor.

Yaşadıkları sıkıntılara rağmen hala işlevsel olan Galaxy Note 7 telefonlar için belirlenen iade periyodu tamamlandıktan sonra hala cihazı teslim etmeyen ve kullanmaya devam edenlere GSM operatörleri servis sağlamayacaklar.

Özellikle ABD’den başlayarak tüm dünyada havaalanlarında ve uçaklarda bulundurulması yasaklanan, neredeyse bomba kategorisinde değerlendiriliyorlardı. Kullanıcılarına yakalandıkları anda türlü cezalar getirmesi muhtemel Galaxy Note 7’ler, GSM hizmetlerinin de durdurulmasından sonra hiçbir işe yaramayacaklar.

Galaxy Note 7'nin batarya sorunu yaşadığı ürün bandı, Samsung’un başını ne kadar ağrıttıysa da vakanın artçı şoklarını ve daha fazla olumsuz olaylar yaşanmasını engellemek isteyen şirket nihai darbeyi de cihazlara böyle vuracak. GSM operatörlerinin Galaxy Note 7’lerle ilişki kesme işlemi 18 Kasım’da Yeni Zelanda da başlayacak. Daha sonra kademeli olarak küreselleşecek bir uygulama olacak. Bu karar bakalım ülkemizde ne zaman yürürlüğe girecek henüz net değil. 

Samsung Patlayan Telefonu Galaxy Note 7 İçin Bir Çözüm Getirdi

Samsung Galaxy Note 7 Hakkında İlk Dava Açıldı

YORUMLAR