Galaxy Note 7 Mağdurları Samsung'u Terk Ediyorlar

Galaxy Note 7 Mağdurları Samsung'u Terk Ediyorlar

Büyük bir fiyasko olarak tanımlanan Samsung Galaxy Note 7 vakası, Samsung'u derinden etkiledi. Finansal olarak büyük kayıplar yaşayan Samsung, şimdi de kullanıcıların tepkisiyle karşı karşıya.

Samsung'un büyük umutlarla tanıttığı son amiral gemisi Galaxy Note 7, pil sorununun ardından yaşanan patlama vakalarıyla sürekli olarak gündemimizi meşgul etmişti. Bir biri ardına gelen haberlerden sonra telefonları piyasadan toplama kararı alan Samsung, geri aldığı Note 7'lerin yerine ya para iadesi yapıyor ya da başka bir telefon veriyor. Sürekli yaptığı açıklamalarla ve değişim programlarıyla da müşterilerini memnun etmeye çalışıp, hatasını telafi etmeye çalışan Samsung'un çabasının yapılan anketlerde pek yeterli olmadığı ortaya çıktı.

Note 7 cihazların ilk patlama vakalarının gerçekleştiği zaman aralığında Note 7 sahipleriyle anket yapan bir kuruluş, kullanıcıların üçte ikisinin tekrar bir Samsung cihaz alacağı sonucunun ortaya çıktığını belirtmişti. Değişim programından gelen yeni Note 7'lerin tekrardan patlamaya başlaması sonucu aynı anketi bir daha yapan kuruluş, bu sefer farklı cevaplarla karşılaştı. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun "bir daha asla" dediğini söyleyen kuruluş, ankete katılan 1020 Samsung Galaxy Note 7 kulllanıcısının yaklaşık yüzde 40'lık bölümünün bundan sonra Samsung cihaz almayacaklarını açıkladı.

Öte yandan Note 7'den sonraki telefon tercihleri de sorulan kullanıcıların yüzde 8'lik bir kısmı Google'ın Pixel cihazlarına yöneleceklerini belirtti. Ayrıca yine kullanıcıların yüzde 30'u Android'i bırakıp iOS'a yöneleceklerini söyledi.

Türkiye'deki Galaxy Note 7 Sahipleri Bu Habere Dikkat!

Samsung'dan, Note 7 Yerine Başka Samsung Alana 100 Dolar İndirim


YORUMLAR