Galaxy Note 8'in Ekran Parlaklığı Tüm Akıllı Telefonlardan Daha İyi

Galaxy Note 8'in Ekran Parlaklığı Tüm Akıllı Telefonlardan Daha İyi

Geçen yıl DisplayMate adlı ekran parlaklığı test firması Samsung Galaxy S8'in ekranını akıllı telefonlar arasında bir ilk olarak A+ skoruyla ödüllendirmişti. Bu firma şimdi de Samsung'un yeni amiral gemisi olan Galaxy Note 8'i en iyi ekrana sahip akıllı telefon olarak belirledi.

Geçen hafta resmi dünya lansmanı yapılan Galaxy Note 8, 6.3 inç'lik AMOLED ekranı ile herkesin dikkatini çekmiş ve beğenisini zaten toplamıştı. Bunun yanı sıra detaylı testler gerçekleştiren DisplayMate, Note 8'in ekranının şu ana kadar en iyi ekrana sahip olan S8'den bile %22 oranında daha parlak olduğunu tespit etti. 

Pazartesi günü yayınladığı bir raporla Galaxy Note 8'in ekranı hakkında açıklamalarda bulunan DisplayMate, Note 8'in ekranının 1200 nit parlaklık sağladığını açıkladı. Nit olarak belirtilen bu birim, gözle görülebilen ışık yoğunluğunu belirten bir değer. Galaxy S8 ise yapılan bu testlerde 1000 nit parlaklık değerine erişebilmiş. iPhone 7'ye baktığımızda ise 705 nit parlaklığa ulaşabildiğini görüyoruz.

Bu parlaklık değeri hem daha canlı görüntüler sunulmasını hem de güneş ışığında ekranın parlama yapmasının önüne geçilmesini sağlayan bir özellik oluyor. Galaxy Note 8'in 15 Eylül tarihinde dünya genelinde satışa sunulacağını da hatırlatmış olalım.

Samsung Galaxy Note 8 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR