Galaxy S5 Plus Duyuruldu

Galaxy S5 Plus Duyuruldu

Samsung’un kısa bir süre önce satışa sunduğu Galaxy S5 modelinden sonra, şimdi de Galaxy S5 Plus modeli sonunda resmiyete kavuştu.

Galaxy Alpha tanıtılmadan önce sıkça konuşulan ve hatta Galaxy Alpha ile aynı cihaz olacağı düşünülen Galaxy S5 Plus, Samsung’un Hollanda’daki web sitesinde resmi olarak duyuruldu.

Asya ülkelerinde satışa sunulan Galaxy S5 LTE A modeliyle normal Galaxy S5 arasında yer alan Galaxy S5 Plus’ta 2,5 GHz saat hızında çalışan Snapdragon 805 işlemci bulunuyor. Grafik işlemciye göz attığımızda ise Adreno 420 karşımıza çıkıyor. Cihazda yapılan bir başka önemli değişiklik ise 4G yani LTE Cat 6 desteğinin eklenmesi. Galaxy S5 Plus’ta aynı Galaxy S5’te olduğu gibi 2 GB RAM’e sahip durumda.

Cihazda bulunan Snapdragon 805 işlemci, Galaxy Note 4’ün işlemcisiyle aynı fakat, Note 4’te bulunan Quad HD çözünürlüklü ekrana karşılık Galaxy S5 Plus’ın Full HD çözünürlüklü ekrana sahip olması, işlemcinin ekrana daha az güç harcayarak, daha fazla performans sergileyeceği anlamına geliyor.

Samsung’un yeni üyesinin özellikleri genel olarak bu şekilde karşımıza çıkıyor. Cihazın fiyatı ve satışa sunulacağı tarih henüz netlik kazanmadı. Detaylar ortaya çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Avast 2015 Çıktı! Hemen İndirin!

YORUMLAR