Game of Thrones Bölümlerini Sızdıran 4 Kişi Tutuklandı

Game of Thrones Bölümlerini Sızdıran 4 Kişi Tutuklandı

Game of Thrones şüphesiz ki Dünya üzerinde en çok ilgi gören dizilerden bir tanesi. 7. sezonu kısa bir süre önce başlayan dizinin yapımcısı HBO'nun başı da bir süredir hackerlar ile dertteydi.

HBO, hack saldırısı sonucu Game of Thrones'un daha yayınlanmamış bölümlerini hackerlara kaptırmıştı, dizinin bir sonraki sezonunun senaryosu hackerların eline geçmişti. Pazar gecesi yayınlanan dizinin bölümleri, resmi yayın tarihinden önce dizi siteleri ve torrent servisleri üzerinde paylaşılmış, HBO sonuçta 250.000 $ teklif ederek hackerlar ile işbirliği yapmak istemişti. Fakat HBO'nun son hareketi dizinin sızdırılmasına tolerans göstermeyeceğini kanıtlar nitelikte.

Söz konusu sızıntıda Game of Thrones 7. sezon 4. bölüm, Hindistan'da resmi olarak yayınlanmadan önce internete düşmüştü. Bu sızıntıdan sorumlu olan 4 kişinin kimlikleri saptanarak haklarında yasal işlem başlatılmış. Bu kişilerin HBO'nun resmi yayın ortağı olan Star India'da çalışan 4 kişi olduğu ve dizinin bölümleri yayınlanmadan önce bu bölümlere erişebilme imkanları olduğu ortaya çıkmış. Sanıklar önümüzdeki günlerde yargılanacaklar, cezalarının ne olacağını ise henüz bilemiyoruz. Fakat dizinin popülerliği düşünülürse, bu tür sızıntıların HBO'yu büyük zarara uğrattığı söylenebilir. Bu nedenle mahkemede sızıntılardan sorumlu kişilere ağır cezalar verilebilir.

Game of Thrones Hackerlara Paçayı Fena Kaptırdı!

YORUMLAR