Game of Thrones'un Son Sezonunda Sürpriz Geri Dönüş

Game of Thrones sekizinci sezon Ghost

Game of Thrones’un son sezonu meraklı gözlerle beklenirken, dizinin görsel efekt denetmeni beklenmedik bir açıklama yaparak, sekizinci sezonda sürpriz bir geri dönüş yaşanacağının müjdesini verdi.

Sürpriz geri dönüş denilince akla hemen Ned Stark geliyor olsa da beklenen açıklama şanlı Ned Stark’ın geri dönüşünü müjdelemiyordu. The Huffington Post’a konuşan Game of Thrones’un görsel efekt denetmeni Joe Bauer, “Ghost’u tekrar göreceksiniz” dedi. Jon Snow’un en yakın arkadaşı olarak bilinen kurt, dizinin ilk sezonunda Stark ailesinin hep birlikte yaptıkları bir gezide bulunmuştu.

Açıklamasına devam eden Bauer, “Ghost sekizinci sezonda beklenenden daha uzun süre ekran kalacak” ifadelerini kullandı. Stark ailesinin kurtları üzerinde çalışmanın bir hayli zor olduğunu aktaran görsel efekt uzmanı, “Bazı sahnelerde gerçek kurtlar” kullandıkları için çekimlerin ve düzenlemenin engeller çıkardığını aktardı.

“Kurtların şovda bulunma nedenleriyle ilgili detaylar [sekizinci sezonda] yer alıyor; ancak bunlar kitaplarla bütünleşik değil” diyen Bauer, “Ghost sekizinci sezonda oldukça güzel işler yapacak” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Jon Snow with Ghost

Ghost nerede?

Stark ailesi tarafından bulunan altı kurttan bir tanesi olan Ghost, uzun süredir Jon Snow ile birlikte geziyordu. Diğer kurtların aksine bembeyaz tüyleri olmasıyla dikkat çeken Ghost, kırmızı gözleriyle korku salıyordu. Diğer kardeşleri gibi hızlıca büyüyen Ghost, Arya’nın kurdu Nymeria ile hayatta kalmayı başaran iki kurttan bir tanesi olarak dizideki hayatına devam ediyordu.

Altıncı sezonda Jon ile Kara Kale’de yaşayan Ghost, Jon’un kendi askerleri tarafından bıçaklanıp öldürülmesinden sonra sahibinin bedeninin yanında kalmıştı. Davos Seaworth ve Eddisson Tollet gibi Jon’a sadık kişilerin Jon'un bedenini koruma gayretlerine büyük katkılarda bulunan Ghost, Melisandre’nin Jon’u diriltmesini ilk gören karakter olmayı da başarmıştı.

Ghost, Jon’un canlanıp, Davos Seaworth, Melisandre, Tormund Giantsbane, Sansa Stark, Brienne of Tarth ve Podrick Payne ile beraber Ramsay Bolton’a karşı açtığı savaşta yer almıştı. Savaş alanına beraber geldiği kurdun, Shaggydog gibi savaşta ölmesini isteyen Jon Snow, Ghost'u savaş sırasında kampta bırakmıştı. Muhteşem sahnelerden sonra Ramsay Bolton’ı yenerek, Winterfell’i ele geçiren Stark ailesiyle kalede yaşamaya devam eden kurt, son olarak burada görülmüştü.

Yedinci sezon öncesinde senarist Bryan Cogman’ın, “Ghost ve Jon Snow’un çok güzel sahneleri var” açıklamasına rağmen ikili sezon boyunca hiç yan yana gelmemişlerdi. Kısaca Ghost, altıncı sezondan bu yana dizide kendine yer bulamıyordu.