Game of Thrones’un Yıldızı: Yapımcılar Paranoyaklaştı!

Game of Thrones’un Yıldızı Yapımcılar Paranoyaklaştı!

Game of Thrones yapımcılarının, dizinin son sezonuyla ilgili sızıntıları engellemek için neler yaptıklarını merak ediyorsanız, Iain Glen’in nam-ı diğer Ser Jorah Mormont’un sözlerine kulak vermenizde fayda var.

Tüm zamanların en iyi dizilerinden bir tanesi olan Game of Thrones, 2019 yılında yayınlanacak sekizinci ve final sezonu ile hayranlarına veda edecek.

Amerikalı yazar George R.R. Martin'in epik fantezi serisi A Song Of Ice and Fire ’dan uyarlanan dizinin son sezonunda altı bölüm izleyeceğiz. Final sezonundaki tüm bölümlerin 80 ila 90 dakika olması bekleniyor. Dolayısıyla her bölümün uzun metrajlı bir film tadında olacağını söylemek sanırım yanlış olmaz.

game of thrones khaalesi

Games of Thrones’un son sezonu hakkında bildiklerimiz bunlardan ibaret. Zaten dizinin yapımcıları en ufak bir sızıntıyı dahi engellemek için cansiperane bir çaba veriyor. 2015 ve 2016’daki sızıntılardan ders alan ekip, bu sefer işini şansa bırakmak istemiyor. Hatırlayacağınız üzere dizinin 7. sezonu daha resmi olarak yayınlanmadan Reddit’e düşmüştü bile.

HBO imzalı kült dizide Jorah Mormont karakterini canlandıran İngiliz aktör Iain Glen, BBC Radio 5 Live’a konuştu. Hikayenin sızdırılmasını önlemek için alınan güvenlik önlemlerinin bazı sorunlara yol açtığını söyleyen Glen, yapımcıların gitgide paranoyaklaştıklarından dem vurdu.

“Final sezonuyla ilgili senaryoya farklı güvenlik özelliklerine sahip olan iPad’lerden erişebildik” diyen başarılı aktör, son sezonun “kesinlikle olağanüstü” olduğunu söyledi.

100’den fazla oyuncunun ve teknik ekibin altı bölümün tamamını bir günde okuduğunu belirten Glen, “O gün çok fazla gözyaşı döktük çünkü hepimiz son kez bir araya gelmiştik. Fakat dürüst olmak gerekirse tüm bölümler tek kelime ile olağanüstüydü” dedi.

Game of Thrones’un sekizinci ve final sezonu Nisan 2019’da yayınlanacak.