Geleneksel Tasarımlı Google Glass Geliyor

Geleneksel Tasarımlı Google Glass Geliyor

Google Glass'ın tüm teknoloji meraklılarının ilgisini cezbetmeyi başardığı bir gerçek. Şimdilik her ne kadar çok geniş kullanıcı kitlelerine yayılmasına izin verilmese de, cihaza yapılan geliştirmeler ve yeni çıkan uygulamalar tam hızıyla devam ediyor. Ancak şimdiye dek gerçek bir gözlük gibi görünecek Google Glass'ın eksikliği hissediliyordu. Zira mevcut Google Glass tasarımı bir akıllı gözlük olduğunu çok belli ediyor ve çeşitli mekanlara gözlüğün alınması yasak olunca hemen tanımak mümkün oluyor.

Google da bu sorunun farkında olacak ki yeni bir Google Glass tasarımı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan yeni patent kaydına göre, giyilebilir görüntü cihazı olarak belirtilen cihaz D710,928 koduna sahip. Cihazın yukarıda görebileceğiniz genel tasarımına bakıldığında sıradan kullanıcılar için çok daha elverişli bir tasarıma sahip olduğunu görmek mümkün.

Şirketten bu konuda resmi bir açıklama henüz mevcut değil fakat önümüzdeki aylarda daha fazla bilginin ortaya çıkacağına inanıyoruz. Ürünün teknoloji meraklılarının yanında herhangi bir kullanıcı için daha çekici hale gelmesini sağlamak için sürdürülen bu tip çalışmaların yanında, sık kullanılan pek çok mobil uygulamanın da Google Glass'a uygulanması bu süreci daha da hızlandıracaktır.

Pek çok başka şirket de akıllı gözlük tasarımları ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi planlıyor ve Google'ın bir kaç yıl içerisinde ciddi bir rekabet içerisinde kalacağına şimdiden kesin gözle bakılıyor.

HTC One M7 için Android 4.4.3 yayınlandı

YORUMLAR