Gmail'ın Yeni Görünümü ve Özellikleri Sızdırıldı

Gmail'ın Yeni Görünümü ve Özellikleri Sızdırıldı

Teknoloji basınına sızan ekran görüntüleri Google'ın sessiz sedasız Gmail servisi ve diğer web arayüzleri için yeniden tasarıma gittiğini gösteriyor. Sızan görüntülerde Gmail için birçok potansiyel yeni özellikler göze çarpsa da şu anlık görüntülerin doğrulanmadığını da belirtmekte fayda var.

Yeni özellikler Gmail'ın mobil uygulamasında tanıtılan güncellemelere benzerlik gösteriyor. Yeni "sabitle" komutu gelen kutunuzdaki önemli bir mail'ı belirtmenize ve üst sıraya çıkarmanıza yarayacak - önceden "yıldızlı" olarak bilinen öge ile yer değiştirecek diyebiliriz.

Solda yer alan menü sistemine de büyük değişiklikler geliyor. Google'ın YouTube'da kullandığı yeni dizayna benzerlik gösterecek şekilde, ulaşım, satın alınanlar ve finans bölümleri Gmail'dan tanıdığımız sosyal, promosyonlar, forum ve güncellemeler tab'ları şeklinde listelenecek. Hangouts özelliği ise sağ tarafta gizlenebilir seçenek olarak diğer kullanıcılarla doğrudan bağlantı kurmanızı kolaylaştıracak.

Sağ tarafta Hangouts'a benzer şekilde yer alacak e-mail yazma, hatırlatıcı oluşturma veya yapılacaklar listesi gibi işinizi kolaylaştıracak baloncuklar bulunuyor. Bu sayede mail oluşturmak veya hızlıca not almak artık daha kolay ve ulaşılabilir olacak.

Aynı özellikleri mobil ortama taşıma planı dışında şirket mail sistemi için bir uyarıcı tasarlıyor. Belirtilen önemli mail'ları okumanız için sizi uyaracak özelliğin mobil versiyona gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.

Yeni görünüm ve özelliklerin ne zaman tanıtılacağı veya geçerliliği bile henüz belli değilken Google'ın böyle büyük çağlı bir arayüz yenilenmesine gitmesinin boşa çıkmayacağını umarak daha geniş kesimlere hitap etmesi için biraz daha zamana ihtiyaç duyduğunu tahmin ediyoruz. Üzerinde büyük planları olmasaydı Google böyle bir güncelleme üzerinde zaman harcamazdı.

Yenilenmiş Bir Windows XP, Windows 9 Yerine Tercih Edilebilir

Işığı Büken Lensler Sayesinde Görünmezlik Pelerini'ni Keşfedin

YORUMLAR