Google Adsense Ağında 2 Önemli Değişiklik Yapıldı

Google Adsense Ağında 2 Önemli Değişiklik Yapıldı

Arama motoru devi Google, Adsense ağında yaptığı değişiklikleri kullanıcılarına duyurdu. Bugün yaptığı iki değişiklik hakkında açıklama yapan şlrket, ihlal konusunun üstesinden gelineceğini ve web sitelerinde bulunan reklamları kaldırmada daha şeffaf olacağını söyledi.

Google'ın yaptığı değişikliklerde ilk dikkat çeken, AdSense teknolojisinin değiştirilmesi oldu. Buna göre Google, artık ihlal yapılan durumlarda tüm web sitesini engellemek yerine, sadece ihlal yapılan sayfayı engelleyebiliyor. Bilindiği üzere şirket, daha önce rahatsız edici içerikler barındıran sayfalar yerine tüm web sitesindeki reklamları kaldırıyordu.

İkinci değişiklik ise, web sitelerinin AdSense programını daha iyi anlamasına ve ihlalleri daha hızlı düzeltmesine yardımcı olmak için "Politika Merkezi" oldu. Birkaç hafta içerisinde başlayacak bu programda şeffaflığın artırılması hedefleniyor. Bu merkezde yayıncılar, ne tür ihlallerin reklam kaldırma ile sonuçlanacağını ve sorunun nasıl düzeltileceğine ilişkin talimatlar bulabilecekler. 

Geçtiğimiz yıl Google, yayıncılara toplamda 11 milyar ödediğini açıklamıştı. Bakalım bu değişikliklerin Google'a ve yayıncılara getirisi ne olacak.

Google Maps'te Büyük Yenilik!

YORUMLAR