Google Allo'nun Web Sürümü Android Kullanıcılarıyla Buluştu

Google Allo'nun Web Sürümü Android Kullanıcılarıyla Buluştu

Google'ın tartışmalı mesajlaşma uygulaması Allo, iPhone ve Android cihazlar için geçen yıl kullanıma sunulmuştu. Geçen bir yılın ardından sonunda Google Allo’nun web sürümü de hizmete girdi. Ancak şimdilik yalnızca Android kullanıcıları Google Allo’nun web sürümünden yararlanabiliyor.

Google’ın mesajlaşma uygulaması Allo ve video görüşme uygulaması Duo’nun ürün şefi olan Amit Fulay bugün itibarıyla Android kullanıcıları için Google Allo’nun web sürümünün kullanıma hazır olduğunu açıkladı. Hizmetten yararlanmak için iPhone kullanıcılarının ise bir süre beklemesi gerekecek.

Google Allo’nun web sürümünü kullanmaya başlamanız için öncelikle mobil uygulamayı çalıştırmanız gerekiyor. Ardından da Allo web sürümü bağlantısında yer alan QR kodu mobil cihazınızla eşleştirmeniz gerekiyor.

QR kodu tarattığınız anda Allo’nun mesajlaşma fonksiyonunu webde kullanabileceksiniz. Ayrıca konuşma geçmişiniz de eş zamanlı olarak iki cihazdan da görüntülenebilecek. Ancak Allo’nun akıllı cevap, emoji, sticker ve en önemlisi Google Asistan gibi önemli özellikleri web sürümünde yer almıyor. Böylelikle ilk kez web üzerinde Google Asistan kullanma fırsatı da kaçmış oldu.

Google Allo'nun Masaüstü Sürümü Birkaç Hafta İçinde Geliyor

Google Allo'nun Yeni Özelliğiyle Selfielerinizi Çıkartmaya Dönüştürün

YORUMLAR