Google Android 6.0 Marshmallow Duvar Kağıtlarının Sırrını Açıkladı

Google Android 6.0 Marshmallow Duvar Kağıtlarının Sırrını Açıkladı

Google'ın yeni Android 6.0 Marshmallow işletim sisteminin kendine has duvar kağıtları ile birlikte geleceği ortada. Geçtiğimiz aylarda bu duvar kağıtlarını kullanıcılarla paylaşan Google, dün gerçekleştirdiği açıklama ile birlikte iki tanesini daha kullanıma sundu ve bu duvar kağıtlarının nasıl hazırlandıklarını anlattı.

Carl Kleiner adlı tasarımcı tarafından hazırlanan bu duvar kağıtlarının en büyük özelliği gerçek nesnelerin fotoğraflanmasıyla hazırlanmaları. Pek çoğumuz renkli ve pastel tonlarda olan bu duvar kağıtlarının bilgisayarda hazırlandığını düşünüyorduk ancak tam tersi şekilde gerçekten yaratılan nesnelerin fotoğraflarının çekilmesiyle hazırlandıkları ortaya çıktı.

Bu fotoğraf çekimleri esnasında farklı kağıt türleri kullanılıyor ve ışıklandırma, katmanlandırma ve renk filtreleme seçenekleri sayesinde istenen görünüm elde ediliyor. Duvar kağıtlarının daha doğal olabilmesi için düşünülmüş olan bu yöntem, dokuların ve yüzeylerin de daha gerçekçi bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

Ayrıca kullanılan renkler de direkt olarak Google'ın temel renkleri arasında yer alıyor. Derinlik algısının verilebilmesi için renklendirilmiş su kullanılıyor ve çeşitli tozlar sayesinde pürüzlü bir görünüm elde edilebiliyor. Bu duvar kağıtlarının hazırlanması esnasında karşılaşılan en büyük zorluğun ise telefon ekranına gelecek olan diğer ikon ve widgetlarla uyumluluğun sağlanması olduğu belirtiliyor.

Yeni yayınlanan iki duvar kağıdını indirmek ve hem bilgisayarlarınızda hem de mobil cihazlarınızda kullanmak için aşağıdaki bağlantıları kullanarak onlara erişebilirsiniz.

Kırmızı Marshmallow Duvar Kağıdı

Mavi Marshmallow Duvar Kağıdı

YORUMLAR