Google, Android L'nin Meşhur Klavyesini Mağazadan Kaldırdı

Google, Android L'nin Meşhur Klavyesini Mağazadan Kaldırdı

Google'ın geliştirmekte olduğu yeni Android sürümü hakkında çeşitli uygulamalar ve eklentiler yayınlanmaya başlandı. Bu paylaşılanlar Google'ın elinden çıkmadığı için korsan uygulama görevi görüyor ve Google son sürüm Android L çıkmadan kimseye bu uygulamaları kullandırmak istemiyor.

Kısa bir süre önce paylaşılan Android L'nin klavyesini Google Play'den indirip rahatlıkla kullanabiliyorduk. Fakat mağazanın sahibi kendisi ile ilgili bir uygulamanın yüklenmesini haksız buldu ve mağazadan kaldırdı. Android L Keyboard uygulamasını kısa sürede oldukça fazla kişi kullandı fakat Google'ın büyük ihtimal resmi hesabında yayınlamak istediği bu klavye uygulamasının yeniden ne zaman yükleneceği bilinmiyor.

Yaklaşık 800.000 kişi tarafından indirilen klavye uygulamasının geliştirici Shen Ye bu konu hakkında açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada Google'ın anlaşma kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle uygulamayı kaldırdığından bahsetti. Bu uygulamayı daha önce görmemiş ve ısrarlar kullanmak isterseniz, resmi olarak yayında bulunmayan klavyenin apk. uzantısı veren internet sitelerinden uygulamayı bulup kullanmanız hala mümkün. Bu arada Android'in yeni klavyesini Nexus cihazları üzerinden kullanabileceğinizi hatırlatalım

Google'ın geliştirmekte olduğu yeni sürüm Android L'nin çıkış diğer cihazlar için açıklanmadı. Fakat en az 3-4 aylık bir süre telefon firmaları beta sürümleri haricinde geliştirme aşamasında kalacak gibi.

Windows Phone'da neymiş, kim alır ki? Satmaz bu işletim sistemi diyenlere özel haberimiz: Windows Phone Pazarı Nereye Gidiyor?

Dünyanın İlk Arcade Video Oyunu Makinası Japon Müzesinde: Biz kültürlü insanların özellikle oyun müzelerini severiz ama galiba  Japonya'ya gitmemiz lazım.

YORUMLAR