Google Android'i 2 Misli Daha Hızlandırarak Tüm Altyapıyı Değiştiriyor

Google Android'i 2 Misli Daha Hızlandırarak Tüm Altyapıyı Değiştiriyor

Android telefonlar üzerinde teorik olarak uygulamalar 60 fps hızında çalışıyor. Google Dart programlama dili projesiyle uygulamaların süratini 120 fps çıkarmaya hazırlanıyor.

Kararlı olarak çalışan tüm Android uygulamaların sürati 60 fps. Bu sürat telefonunuzun kapasitesine göre değişebilse de, temel bu. Google yeni geliştirdiği Dart yazılımı ve altyapısıyla uygulamaların daha hızlı ve yumuşak geçişlerle çalışmasını sağlayacak bir proje üzerinde çalışıyor. Çok yakında Android uygulamalar 120 fps hızında çalışacaklar ve telefonlarda “yağ” gibi kayacaklar.

Android üzerinde Java kodunu tamamen ortadan kaldıran Dart programlama dili sayesinde daha hızlanacak olan uygulamalar, Sky Framework adı verilen yeni bir kullanıcı arayüzüyle birleşiyor. Bu da kullanıcılara 2 misli daha hızlı uygulama kullanma tecrübesi sunuyor. Uygulama geliştiricilerinin Dart programlamaya geçişlerinin hızlı olacağını ifade eden Google Android uygulamalarının geleceğinin artık Dart ile daha güvenli ve daha hızlı olacağını savunuyor.

Dart programlama ile oluşturulan uygulamalar 60Hz telefonlarda bile 120 fps uygulama hızını yakalayabiliyor. İşte Dart programlama dilinin tanıtımı ve yeteneklerinin tanıtıldığı video.

Android Uygulamalarını Masaüstünde Çalıştırma

Android'in Gizli Kodları

YORUMLAR